Рашисти роблять все можливе, щоб зробити життя людей, що залишилися в тимчасово окупованому Мелітополі, просто нестерпним.
Військові рф захопили українське місто ще в перші дні повномасштабного вторгнення. З того моменту з Мелітополя виїхало понад половина місцевого населення. Люди, що залишилися в окупації, зводять же кінці з кінцями – багато хто втратив джерела заробітку, а ціни на звичні товари та послуги б'ють усі рекорди.
Справжнім порятунком для мелітопольців, які потрапили до складної життєвої ситуації, є благодійні організації. Проте рашисти категорично проти будь-якої допомоги, яка ніяк не пов'язана із російською пропагандою. Так, вранці 12 січня у приміщення гуманітарного фонду "Підтримка Мелітополя" вдерлися співробітники ФСБ рф. Вони провели ретельний обшук, але нічого, окрім підгузків та продуктів, які призначалися місцевим мешканцям, не знайшли.
В усіх волонтерів фонду рашисти забрали мобільні телефони для додаткової перевірки. Двох співробітників забрали з собою "для розмови", але, на щастя, того ж дня їх відпустили. Крім цього, ФСБшники забрали ключі від приміщення, всередині якого знаходилося все майно фонду: п'ять холодильників, один ларь, купа продуктів харчування, підгузки, дитяче харчування, медичні засоби. Це все призначалося для незахищених верств населення Мелітополя, для тих, хто більше потребує допомоги.
На своїй сторінці в соцмережі засновник фонду Валерій Газаєв повідомив, що у зв'язку з ситуацією, що склалася, у волонтерів більше немає доступу до приміщення, а, відповідно, і немає можливості продовжувати допомагати людям. На дверях із вчора висить оголошення "Фонд не працює".
– Офіційний вердикт ФСБ: ваш фонд працював незаконно. З сьогоднішнього дня його закрито. Цинічність цього висловлювання просто не вкладається в голову! Ще один приклад "звільнення" людей від засобів до існування та виживання. Ми протрималися 315 днів. Ми присвятили всі сили, весь вільний час для допомоги нашим людям, – написав Валерій Газаєв.
Також засновник гуманітарного фонду додав, що вчора 43 хворих самотні людили чекали на доставку продуктових наборів. Вони й досі не знають, чому волонтери не приїхали. Важко навіть уявити, яким ударом для них стане новина про припинення роботи фонду. І таких людей, які потребують фонду, було понад триста.