За інформацією: Суспільне Полтава.
Техніка, яка працювала на прилеглій біля річки Коломак території. Суспільне Полтава
У ході будівництва необхідно було розчистити прибережну зону, через це, і утворилось накопичення залишків коріння, очерету, розповів Євген Почечун. Після цього почала з’являтися інформація про забруднення річки.
"У перших новинах писалося, що ґрунт, дерева, сміття скидається (у річку – ред.), але це не так. Усе навпаки – воно звідти все вибиралося назовні, адже ця ділянка, яку ми здали в оренду, вона майже на рівні з річкою, вона дуже низько, і цей ґрунт потрібно піднімати і все з річки витягувати. Але частина цих біологічних залишків коріння, очерету при розчистці потрапила у водойму, їх понесло", — розповів Євген Почечун.
Земельну ділянку, яка прилягає до річки, дослідили фахівці Державної екологічної інспекції Центрального округу. Вони ж для аналізу взяли і проби води, у якій виявили забруднення, розповіла Суспільному головна спеціалістка відділу інструментально-лабораторного контролю установи Яна Хлебникова.
"Там була взята одна проба у районі пляжа, це вниз по течії від місця будівництва, де проводилось розчищення. Згідно з результатами аналізу, є перевищення по трьох показниках незначне. Фосфати, хімічне та біохімічне споживання кисню", — зазначила Яна Хлебникова.
Територія біля річки Коломак у Коломацькій громаді. Суспільне Полтава
"У зв’язку з установленням об’єктивних ознак проведення робіт на цій ділянці, у тому числі у прибережній захисній смузі річки, та на її руслі, виявленням накопичення водної рослинності на поверхні води, про це повідомлено поліцію", — йдеться у відповіді Держекоінспекції на запит Суспільного.
Читати ще
Читати ще «Техніка не витримує, а ми тим паче»: у Коломацькій ТГ на Полтавщині люди мають проблеми з водою
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею "Порушення правил охорони вод", розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.
"Розпочато кримінальне провадження за частиною першою статті 242 Кримінального кодексу України, а саме за порушення правил охорони вод. На разі досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії. Відповідальність передбачає накладення штрафу від однієї тисячі до п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади і займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або обмеження волі на той самий строк", — розповів речник Василь Зуб.
У річці Коломак у межах Коломацької громади накопичилися залишки коріння та очерету. Суспільне Полтава
Нині ж річку та прибережну територію розчистили, повідомив голова Коломацької громади Євген Почечун.
"Там берег річки був зарослий очеретом у 25-35 метрів, тобто не пройти, не видно було виходу до річки. Низина, очерет і потім за цим очеретом річка, яку не видно. Відповідно, техніка витягувала цей очерет на берег. І залишки, які не вхопилися технікою, і те що лишилося у воді, воно поступово потекло у низ по течії, чим і спричинило забруднення. Річка сама по собі є зарослою і слабо протікає, відповідно, рештки накопичились. Але зараз уже розчищено", — додав Євген Почечун.
Читати ще
Читати ще У Полтаві продовжують забруднювати Пушкарівські ставки: хто до цього причетний
Читати ще У Полтаві річка перетворилась на потік фекалій через забиту каналізацію