Від пошкоджень екрана смартфона ніхто не застрахований. Випадкове падіння чи удар можуть значно пошкодити пристрій, і в деяких випадках навіть доводиться придбати новий гаджет. Зробити це можна на сайті https://elmir.ua/cell_phones/ магазину ELMIR.UA. Щоб телефон прослужив якомога довше, його екран варто захистити додатковим склом. Які існують типи захисного скла та як його вибрати — з’ясовуємо в цьому матеріалі.
Які бувають типи захисного скла?
Захисне скло складається з декількох шарів: силіконового (кріпиться до екрана), стримувального (тримає екран цілим), антиблікового (підтримує яскравість екрана при поганому освітленні), захисного (бере на себе весь удар) та олеофобного (не залишає відбитків пальців, жирних плям та вологу).
Залежно від виробника та моделі, захисне скло може мати різні матеріали, якість та форму. Загалом, його поділяють на такі категорії:
- 2D. Таке скло повністю закриває поверхню плоского екрана смартфона, проте може мати погано оброблені грані.
- 2,5D. Його краї заокруглені орієнтовно під кутом 45%. Підійде для телефонів із заокругленим переходом від корпусу до екрана.
- 3D. Має вигин, який дозволяє повністю повторити заокруглену форму смартфона. Зазвичай клейкий шар в такому склі розміщується лише по периметру, проте є моделі з суцільною проклейкою.
- 5D. Це скло має куполоподібну форму, завдяки чому клеїться до екрана телефона всією своєю поверхнею.
Також захисне скло може мати маркування більше ніж 5D. Наприклад, 6D, 9D, 10D та інші. В більшості випадків це є маркетинговою приманкою, хоча трапляються моделі з дійсно хорошим заокругленням країв.
На що звернути увагу, вибираючи захисне скло?
Вибирати захисне скло потрібно виключно під свою модель смартфона. Важливо також врахувати товщину скла. В більшості випадків вона знаходиться в діапазоні від 0,15 мм до 1 мм. Для надійного захисту та зручного користування рекомендується брати скло з товщиною 0,3 мм.
Також варто ознайомитись з міцністю скла. Вона позначається буквою Н. Чим вищий цей показник, тим краще скло витримує прямий удар. Проте занадто міцне скло може тріснути при падінні на задню сторону смартфона. Оптимальним показником є 9 Н.
Захисне скло не є універсальною обороною смартфона. При частому падінні воно також може тріснути та потребувати заміни. Проте завдяки йому можна значно подовжити термін служби свого пристрою.