«Заходять у села та на подвір’я». На Буковині через заборону полювання збільшилась чисельність лисиць

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Джерело: unsplash

В усіх районах Чернівецької області збільшилась кількість лисиць. Це зафіксували під час обліку мисливських тварин. Збільшення чисельності лисиць пов'язують із забороною полювати під час воєнного стану.

Про це в етері Українського радіо. Чернівці сказав керівник Чернівецької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Юрій Ткачук.

"Мисливці ставляться до цієї заборони з розумінням, але є такі моменти, як регулювання чисельності видів, які загрожують життю та здоров'ю людей і свійських тварин. Регулювання чисельності є в законі про мисливське господарство та полювання", — каже Ткачук.

За його словами, за нормою Всесвітньої організації охорони здоров'я щільність популяції лисиць не повинна перевищувати 1, 3 голови на 1 тисячу гектарів мисливських угідь. Водночас в Україні рекомендована норма — від 0,5 до 1 голови на 1 тисячу гектарів.

"Під час обліку у лютому цього року ми зрозуміли, що чисельність виросла і вона значно перевищує ці цифри, в декілька разів. Раніше лисиці були на околицях, а тепер є випадки, що заходять в населені пункти, заходять на подвір'я. Тобто їх кількість стає загрозливою, адже лисиці є джерелом небезпечних хвороб, зокрема, сказу", — каже Ткачук.

Обласна організація товариства мисливців не веде облік лисиць у населених пунктах, оскільки це не територія мисливських угідь. Водночас члени організації помічали лисиць у закинутих господарствах, на сміттєзвалищах, де тварини розмножуються. За словами Ткачука, це небезпечно, оскільки полювання у населених пунктах також заборонене і в мирний час.

За словами ветеринара Валерія Допіряка, червона лисиця є основним збудником смертельного захворювання — сказу, як для людей, так і для тварин.

"Почастішали питання від людей з сіл про те, як отруїти лиса, чим захистити себе від диких лисів, які викрадають курчат. Я нічого їм не кажу, бо отруювати, убивати заборонено законом. Були випадки в області, коли лис кусав теля, собак у селах та Садгорі", — каже ветеринар.

За словами Ткачука, законних способів протидіяти надмірній чисельності лисиць немає, поки діє заборона на полювання. Наразі товариство мисливців звертається за дозволами для полювання, аби регулювати чисельність лисиць. Також Ткачук наголошує, що використання капканів та отрути заборонене законом і може бути небезпечним для життя та здоров'я людей.

Крім лисиць, в області збільшилась чисельність шакалів, які можуть ходити невеликими зграями. Відомі випадки, коли на Новоселиччині шакали знищили овець, також осередки тварин є на Глибоччині, Кельменеччині та Сокирянщині. Там також фіксують вовків, яких вже не було 50-60 років, каже Ткачук.

Що відомо про заборону полювання на Буковині

  • 12 серпня 2022 року Рада оборони Чернівецької області заборонила відкривати сезон полювання на мисливських угіддях під час воєнного стану.

Читати ще

Читати ще «Тримаю овець за все село». Буковинець займається вівчарством, яке зникає

Читати ще «Алло, Михайлович, тут знов чоловік варіює». Офіцерам громад — п’ять років: як працює поліцейський у гірських селах

Новости Украины