Захворюваність на гепатит А: яка ситуація на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

Станіслав Руденко, місцевий житель. Фото: Суспільне Полтава

Лікувалися з дружиною, каже, місяць у стаціонарі.

" Першою була госпіталізована дружина. І десь через діб п’ять у мене почалися явища ГРВІ, тобто висока температура, слабкість, ломота у суглобах, я вже зрозумів, що гепатит. Я поїхав відразу у лікарню, здав аналізи і теж був госпіталізований", — додав місцевий житель Станіслав Руденко.

Скільки виявили випадків гепатиту А на Полтавщині

На Полтавщині випадків захворювання на гепатит А, пов’язаних зі спалахом недуги на Вінниччині, не виявляли, розповів епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза. За його словами, протягом останнього місяця недугу не виявляли ні в кого.

"Це не означає, що ця інфекція для нас неактуальна, тому що у нас у минулі роки реєструвався високий, дуже високий і навіть один із найвищих показників в Україні. Зараз захворюваність у нас суттєво знизилася, хоча залишається ймовірність виникнення і спалахів. При розслідуванні спалахів у минулі роки ми виявили, що взагалі у нас, як і в цілому світі, заражаються частіше діти, просто у дітей частіше буває безжовтянична, безсимптомна форма. Діти частіше, ніж дорослі заражаються, однак реєструємо ми здебільшого захворювання у дорослих", — каже епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Від початку 2023-го на Полтавщині виявили три випадки захворювання на гепатит А. Фото: Суспільне Полтава

За словами епідеміолога Андрія Байбарзи, від початку 2023-го на Полтавщині виявили три випадки захворювання на гепатит А – два у Полтавській і один у Горішньоплавнівській громадах. Востаннє у регіоні спалах вірусного гепатиту А був 2018-го року, додала інфекціоністка Катерина Яременко.

Що таке гепатит А

" Гепатит А – це гостре вірусне інфекційне захворювання, яке вражає клітини печінки і характеризується появою таких симптомів як слабкості, підвищення температури тіла, ломоти у тілі, до якого потім приєднується жовтяниця, потемніння сечі та поблідніння калу, кал стає кольору білої глини. І темна сеча кольору темного пива. Збудником його є вірус. Інкубаційний період складає у середньому 28 днів. А взагалі може бути від 5 до 55 днів", — каже інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Катерина Яременко.

Зі слів лікарки, у перші дні захворювання схоже на грип. А інколи проходить і без жовтяниці.

"Передається воно від людини до людини через немиті руки, через продукти харчування заражені вірусом, через забруднену воду. Тому обов’язково потрібно воду кип’ятити, фрукти овочі мити, активно мити руки. Пацієнтам, які в осередку (хворих – ред.) перебувають, обов’язково призначається вакцинація. Вакцина від гепатиту А в Україні є", — додала інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Катерина Яременко.

Новости Украины