Закон ухвалено — Україна визнає атестати та дипломи, отримані в окупованому Мелітополі

Закон принят - Украина признает аттекстаты и дипломы, полученные в оккупированном Мелитополе

Другий рік Мелітополь перебуває в окупації та людям доводиться пристосовуватися під існуючі реалії – жити, працювати, здобувати освіту.

Багато хто побоювався, що роки, проведені у школах, училищах та ВНЗ на захопленій території, будуть проведені даремно та документи про освіту не визнають у вільній Україні.

Проте українська держава не збирається відмовлятися від своїх людей.

Верховна Рада України ухвалила закон про визнання результатів освіти, здобутої громадянами на тимчасово окупованих РФ територіях України. Для цього потрібно буде пройти атестацію.

Як повідомив нардеп із фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram, за законопроект №9591 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» у другому читанні проголосували 264 парламентарі.

Метою закону є забезпечення безперешкодної реалізації права громадянам України, які мешкають на тимчасово окупованій території України, на продовження освіти шляхом відновлення механізму атестації для визнання результатів такого навчання. Для цього запроваджується механізм, що визначає процедуру проходження такої атестації та продовження навчання в українських навчальних закладах.

Законом передбачено поновлення можливості проходження атестації для визнання результатів навчання осіб, які мешкають на тимчасово окупованій території України, пише ЦЗР.

Зокрема, документом пропонується встановити, що особи, які проходили навчання на тимчасово окупованій території України, можуть пройти атестацію для визнання результатів навчання та кредитів Європейської кредитно-трансферно-накопичувальної системи (періодів навчання) у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У той же час передбачається, що особам, які проходять атестацію для здобуття вищої освіти, можуть бути зараховані результати навчання та кредити ЄКТС в обсязі не більше ніж 75 відсотків загального обсягу освітньої програми.

Наголошується, що атестація не проводитиметься за спеціальностями (професіями), перелік яких затвердить Кабмін.

Крім того, змінами до другого читання передбачено право громадян України, які мешкають на тимчасово окупованій території, на здобуття чи продовження здобуття освіти на території інших регіонів України за рахунок державного та/або місцевого бюджету з наданням місця у гуртожитку.

Як очікується, ухвалення закону та створення дієвого механізму захисту прав людини на освіту сприятиме процесу реінтеграції мешканців тимчасово окупованої території України.

Як повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим, у першому читанні законопроект №9591 Верховна Рада ухвалила 23 серпня 2023 року – у день проведення Третього саміту Кримської платформи.

Проект закону було розроблено з ініціативи Представництва у співпраці з Міністерством освіти та науки України та народними депутатами.

«Прийняття Закону є ключовим аспектом для захисту одного з базових прав людини – права на освіту, а також сприяє реінтеграції мешканців тимчасово окупованих територій у освітній простір України. Його метою є залучення кваліфікованих осіб до окремих галузей української економіки, в яких є нестача робочої сили, а в майбутньому, після деокупації територій уникнення ймовірного кадрового голоду», — зазначили у відомстві.

Джерело

Новости Украины