Законодавчо врегульовано реформування сфери містобудівної діяльності для прискорення відбудови країни

Відповідний Закон № 2254-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності» підписав Президент України.

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності» 12 травня 2022 року.

Закон покликаний значно прискорити та спростити відбудову українських міст та сіл, а також створити можливості для забезпечення тимчасовим житлом громадян, які втратили домівки внаслідок військових дій.

Зокрема, Закон № 2254-IX:

• визначає шляхи відбудови зруйнованих населених пунктів;
• визначає процедури розміщення тимчасових споруд, призначених для тимчасового проживання та обслуговування громадян, які втратили житло;
• спрощує процедури та механізми капітального будівництва об’єктів для тимчасового проживання осіб, які втратили житло (зокрема, процедури виділення земельних ділянок);
• врегульовує процедури, пов’язані з розміщенням виробничих потужностей переміщених (евакуйованих) підприємств.

Крім того, Закон впроваджує новий спеціальний вид містобудівних програм — Програму комплексного відновлення населеного пункту (території), яка має визначити просторові та соціально-економічні пріоритети, а також  комплекс заходів для забезпечення відновлення кожного регіону, населеного пункту, кожної території, яка зазнала втрат і руйнувань внаслідок бойових дій.

– Зроблено черговий крок у напрямку спрощення процедур у сфері містобудівної діяльності. Підписаний Президентом Закон покликаний розв’язати низку містобудівних питань, які виникли внаслідок багаточисельних руйнувань та потребують оперативних дій. Він також сприяє комплексній відбудові та підтримці життєдіяльності громад. Зокрема, пропонує стратегічні підходи до відновлення зруйнованих населених пунктів, – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Джерело: прес-служба Міністерства розвитку громад і територій України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник