Закручують паливний кран РФ: країна ЄС заборонила ввозити російський бензин у каністрах

Естонія заборонила з 6 лютого ввезення на свою територію російського пального в каністрах. Робити це можна лише у баку транспортного засобу та лише для завершення поїздки.

Про це повідомили в уряді країни. «Перехідний період санкцій, запроваджених Європейським Союзом щодо нафтопродуктів із Російської Федерації, завершується 5 лютого, а їх закупівля та ввезення до Європейського союзу заборонені з понеділка», – йдеться у повідомленні.

В естонському уряді зазначили: наразі близько 80% легкових автомобілів при першому перетині кордону РФ з Естонією мають 10-літрову каністру з пальним – крім стандартного заправленого паливного бака в машині. Однак виходячи з правових актів, житель ЄС може купити пальне в Росії лише у випадку, «якщо воно необхідне для завершення поїздки та повернення на територію ЄС».

«Це означає, що пасажир має право ввозити до Європейського союзу пальне, яке знаходиться в стандартному паливному баку транспортного засобу і призначене для використання в ньому ж. В ЄС забороняється ввозити в каністрі пальне, яке було куплено в Росії, оскільки таке ввезення не відповідає основній меті, тобто завершенню поїздки», – пояснили там.

Крім того, наголошується, заборона на ввезення товарів у каністрах під час в’їзду з Росії діє не лише для Естонії. Вона також поширюється на:

  • Литву;
  • Латвію;
  • Фінляндію.

Податок на російське пальне у баках автомобілів

Водночас в уряді Естонії зазначили: при першому в’їзді в країну з РФ пальне, що знаходиться в стандартному паливному баку, не обкладається податком. А ось при всіх наступних перетинах кордону цього ж календарного місяця, воно оподатковуватиметься.

«Порушенням вважається зливання пального з транспортного засобу після перетину кордону та його передача за плату або безкоштовно. Пальне дозволяється зливати лише з метою ремонту транспортного засобу та якщо воно пізніше заливається назад у бак», – пояснили в уряді.

Джерело

Новости Украины