Запорізька область зробила свій внесок у створення українського супутника «Січ-2-30»

Вчора  з пускового майданчика на мисі Канаверал у штаті Флорида (США) відбувся запуск на орбіту українського супутника «Січ-2-30».

Цей космічний апарат є модифікованим варіантом супутника «Січ-2». Його доправила на орбіту Землі ракета-носій Falcon 9 виробництва компанії SpaceX. Останній запуск українського супутника відбувся понад 10 років тому.

Супутник призначений для отримання цифрових зображень поверхні нашої планети, що можуть застосовуватися в землекористуванні, сільському та лісовому господарстві, картографії, для контролю водних ресурсів та моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих, у сфері безпеки й оборони, при виявленні протиправної діяльності.

Український супутник також призначений для моніторингу основних параметрів нейтральних і заряджених частинок іоносфери Землі й вимірювання дози накопичувальної радіації космічного випромінювання.

Космічний апарат «Січ-2-30» розробило та виготовило ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» разом з українськими підприємствами «Хартрон-Аркос ЛТД» (Харків), «НВП «Хартрон-Юком» (Запоріжжя), «Захист і автоматизація об’єктів НДІРВ» (Харків), КБ «Арсенал» (Київ), Державне науково-дослідне підприємство «Конекс» (Львів), Львівський центр Інституту космічних досліджень НАН України та НКА України, ДП ВО «Київприлад». 

ДОВІДКОВО:

«Науково-виробниче підприємство «ХАРТРОН-ЮКОМ» надає своїм замовникам першокласну і високонадійну техніку, що пройшла відробіток відповідно до світових стандартів.   Запорізьке підприємство ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» утворено у червні 1966 року. Саме тоді на базі Запорізької філії інституту автоматики Держплану УРСР була створена Філія Конструкторського Бюро Електроприладобудування (ФКБЕ). Активно розвивалися тематика і росли об’єми виконуваних робіт по ракетно-космічному напряму. Після розпаду СРСР в результаті численних реструктуризацій тематика і науково-технічний персонал запорізьких підприємств були зібрані в утвореному в 1998 році ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ». 


Департамент культури та інформаційної політики

Источник