За інформацією: Суспільне Чернівці.
Максим Пансик. facebook/Максим Пансик
Психолог з Буковини Максим Пансик став тренером з оновленого предмета "Захист України". У межах проєкту від Міністерства освіти він пройшов навчання з інформаційної та нацбезпеки, військового управління та педагогіки. Відтак може підвищувати кваліфікацію інших вчителів з цього курсу.
Про це Пансик розповів у коментарі Суспільному.
Максим працює практичним психологом у Сторожинецькому лісовому коледжі. Каже, у соцмережах побачив про набір на програму, за якою тренують людей для навчання вчителів шкіл, училищ та закладів передвищої освіти викладати "Захист України" за оновленою програмою.
Робота тренера його зацікавила. Так чоловік та ще 81 людина пройшли відбір з-поміж 700 кандидатів, а після 5-денного навчання отримав сертифікат, яким його рекомендують як тренера для викладання програми вчителям "Захисту України". Перші навчання для вчителів планує проводити в серпні.
"Принцип традиційної системи – я читаю вам книжку, а ви вчіть. Зараз все спрямовано на індивідуальний підхід, взаємодію та практику. Наша ціль – не робити військового зі шкільної парти, а давати усвідомлення того, що ти можеш захищати країну і зрозумієш, як робити це краще. Щоб для дітей служба в ЗСУ не здавалася покаранням, а була достойною справою, до якої треба бути готовим", – каже Пансик.
Пансик планує співпрацювати з обласним департаментом освіти та інститутом післядипломної освіти, щоб залучати ресурси та людей для навчання.
"Багато хто може сказати, що для викладання обов'язково бути військовим. Але ця програма показала, що немає людини-універсала, яка знає все. Можна знайти колег викладачів, волонтерів, ветеранів та громадські організації. Якщо говорити про роботу з дронами або такмед, то теорію знає кожен викладач цього предмета, а є люди, які практику покажуть цікавіше та змістовніше. Ні для вчителів, ні для мене не має бути перепоною залучити когось досвідченішого", – розповідає тренер.
Максим Пансик на завершенні навчання тренерів. facebook/Максим Пансик
Як стати тренером
Загалом навчання пройшли 82 тренери, які навчатимуть вчителів викладати оновлений курс "Захисту України" у 10-11 класах. Пансик каже, крім нього, навчання пройшли ще двоє буковинців. Водночас Міністерство освіти оголосило добір, йдеться на сайті міністерства.
Тренерами можуть стати:
- вчителі із "Захисту України" або суміжного предмета (громадянської освіти або домедичної допомоги);
- інструктори центрів цивільного захисту, які вже працюють з молоддю;
- демобілізовані військові;
- молодіжні працівники.
Навчання триватиме в Києві з 8 до 12 липня. За цей час охоплюватиме теми інформаційно та національної безпеки, воєнного управління, реформи освіти та педагогіки. Харчування та проживання оплачують організатори.
Після завершення навчання учасники отримають сертифікат та зможуть підвищувати кваліфікації вчителів.
Зареєструватися на участь можна до 1 липня за посиланням.
Що зміниться у викладанні курсу
Цьогоріч викладання уроків "Захист України" змінять – для цього на область розподілили майже 70 мільйонів гривень з державного бюджету. За ці гроші переважно закуплять обладнання для навчання: симуляції управління дронами, навчальні тири та макети, аптечки та медичні тренажери, а також набори для роботи з електронікою. Про це раніше у коментарі Суспільному розповідала директорка обласного департаменту освіти Оксана Сакрієр.
Понад 4 мільйони гривень з цієї суми, спрямують на підвищення кваліфікації вчителів.
Читати ще
Читати ще Хвилина мовчання та стройова підготовка: як викладають «Захист України» у школі Чернівців та що може змінитися цьогоріч
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]