Завершуючи війну, Україна має бути впевнена, що Росія не зможе почати нову агресію – віцепрем’єр Стефанішина

Віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина наголошує, що завершуючи війну, світ повинен бути впевнений, що Росія не зможе почати нову агресію.

«Україна повинна перемогти у війні, яку розв’язала Росія, а після її завершення світ повинен бути переконаний в тому, що у Росії не виникне «апетиту» почати нову агресію», — цитує Стефанішину пресслужба за результатами участі в Міжнародному галіфакському форумі з питань безпеки (Канада). Вона зазначила, що знищуючи українську енергетичну інфраструктуру, 40% якої вже зазнали руйнувань, Росія намагається деморалізувати українське населення. «Таку ж тактику вони використовують на тимчасово окупованих територіях з 24 лютого цього року, відрізаючи місцеве населення від газо-, водо — та електропостачання, а також піддаючи населення тортурам і вбивствам», — додала віцепрем’єр.

Стефанішина і звернула увагу на нагальну потребу України «закрити небо» для захисту цивільного населення, а також критичної інфраструктури, особливо взимку. Віцепрем’єр зазначила, що кожна війна завершується переговорами, проте є низка елементів, що мають цьому передувати. «Насамперед це відповідальність Росії за скоєні злочини, репарації та виплати, відновлення територіальної цілісності й суверенітету України», — наголосила вона.

Новости Украины