Збільшилися штрафи за брудні номери на автомобілі та за покриття знака блокуючим складом

Збільшилися штрафи за брудні номери на автомобілі та за покриття знака блокуючим складом

Фото: https://www.facebook.com/saferoadsua/photos/t.1609570575/351133811910413/?type=3

З 29 жовтня набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі його доповнено статтею 121-3 «Порушення вимог законодавства про використання номерних знаків транспортних засобів». Відповідні зміни внесено і до закону «Про дорожній рух».

Як повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, ця стаття КУпАП складається із трьох частин.

За ч.1 ст. 121-3, водії транспортних засобів будуть притягатися до відповідальності за експлуатацію автомобілів:

без номерного знаку, з чужим знаком або таким, що не відповідає вимогам, із забрудненим номерним знаком, якщо з відстані 20 метрів не вдається чітко визначити символи або комбінацію номерного знака.

Покарають за перевернутий, неосвітлений, закритий іншими предметами знак, а також за нанесення покриття або застосування матеріалів, що перешкоджають або ускладнюють його ідентифікацію. Санкція за порушення цієї статті передбачає штраф 1190 грн. Відповідно втрачають чинність положення про порушення, пов’язані з використанням номерних знаків, з частини шостої статті 121 КУпАП (штрафи 850 грн за подібні порушення)

Із ч. 2 ст. 121-3 КУпАП випливає, що за експлуатацію автомобіля з незаконно встановленими номерними знаками ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції, Державної прикордонної служби, ДСНС, Державної спеціальної служби транспорту, Держспецзв’язку або дипломатичних представництв, консульств та інших міжнародних організацій, які мають повний та частковий імунітет, можна отримати штраф 2550 грн (раніше – 1700 грн).

У ч. 3 нової статті Кодексу, за словами Білошицького, зазначено відповідальність за повторне незаконне використання номерних знаків держорганів та дипломатичних установ протягом року. Санкція – штраф у розмірі 5100 грн із позбавленням права керування транспортними засобами строком від 3 до 6 місяців.

Джерело

Новости Украины