Благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Ліля Гончарук/Суспільне
У Києві відбувся благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Мета — зібрати 2,5 мільйона гривень на ліки, що не покриваються державою.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Зазначається, що на захід зібралося близько 600 людей. Вони могли пробігти 2 км, 5 та 10 кілометрів. Ті, хто не міг бігати, мали можливість пройтися скандинавською ходоюХодьба з використанням спеціальних палиць, схожих на лижні на знак підтримки онкохворих.
Благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Ліля Гончарук/Суспільне
Директорка та співзвзасновниця Фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family Анна Узлова розповіла, що таким заходом, в першу чергу, намагаються привертати увагу до проблеми раку суспільства та держави вцілому. Також підтримують жінок і збирають кошти на лікування.
Благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Ліля Гончарук/Суспільне
"Сьогодні ми збираємо 2,5 млн грн на лікування для жінок з метастатичним раком грудної залози. Це препарати, які не покриваються державними коштами і для кожної окремої жінки це досить важлива сума. На жаль, це не така велика сума для онкологічних захворювань, для лікування. Але ми точно знаємо, що це дуже важливо, це велика допомога для людей, які її потребують, для сімей, для жінок", — сказала Узлова.
Учасники заходу вдягалися у рожеві та білі футболки. Рожеві футболки надягали люди, які мають історію раку грудей. Білі футболки — всі інші учасники: сім'я, друзі, лікарі, група підтримки. Також на забіг можна було взяти із собою собаку і бігти або йти з ним разом.
На благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози можна було прийти зі своєю собакою. Ліля Гончарук/Суспільне
Одна із учасниць забігу Міла приїхала із Полтави. Вона розповіла, що дізналася про діагноз 3 місяці тому і зараз знаходиться на активному лікуванні, у листопаді лікарі мають зробити операцію. Із самого початку, як отримала діагноз, вона намагається донести людям, що потрібно вчасно проходити обстеження.
"Я вела активний спосіб життя і була активістом. Коли отримала діагноз, була 2 тижні в ступорі. Не було прийняття. А коли вже був план і почалося лікування, я вже розслабилася. Знаю, що з цим потрібно боротися і це виліковне. І це не на завжди, оця втрата волосся і все таке. Тут — щоб привернути увагу загалу усього, щоб люди зрозуміли, як це важливо — підтримка людей, які хворіють на рак", — сказала Міла.
Жінка також розповіла, що як тільки себе гарно почуває, одразу займається бігом, плаванням, катається на велосипеді. На думку медиків, це також допомагає відновлюватися організму.
Благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Ліля Гончарук/Суспільне
Олена із командою медиків бігли 2 кілометри. Розповідає, що прийшли сюди, щоб донести людям, що рання діагностика раку рятує життя.
"Це важливо для того, щоб суспільство знало про те, що така проблема існує і те, що потрібно підтримувати один одного. Насправді ця хвороба дуже поширена і профілактичні заходи можуть врятувати багато життів", — каже Олена.
Благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Ліля Гончарук/Суспільне
Заввідділу пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії Національного Інституту раку Іван Смоланка розповів, що рак грудної залози займає перше місце в структурі онкологічних захворювань жіночого населення в Україні. При цьому відбувається щорічний приріст захворюваності, але одночасно збільшується тривалість життя жінок, завдяки своєчасному новітньому лікуванню.
"В Україні більше чверті жінок звертається до фахівців вже у занедбаних випадках захворювання, коли потрібно використовувати комплексні методи лікування. Саме головне жінка повинна пам'ятати, коли вона відчула пухлинку, ущільнення, почервоніння шкіри, повинна звернутися до фахівця. Не гаючи часу на нетрадиційні методи лікування", — зазначив Смоланка.
Він також розповів, що до 40 років, як правило, жінок обстежують за допомогою ультразвукового дослідження, а після 40 — використовують мамографіюМамографія – це діагностична процедура для оцінки стану молочних залоз за допомогою спеціального рентгенівського обладнання (мамографа). Це найбільш інформативний метод дослідження грудної залози.
Благодійний забіг Race for the Cure на підтримку жінок з раком молочної залози. Ліля Гончарук/Суспільне
За словами організаторів заходу, зібрані гроші передадуть на придбання ліків в Національний інститут раку. Цей заклад обрали тому, що там лікуються пацієнти зі всієї України.
Що відомо про захворюваність на рак грудей в Україні
Рак молочних залоз – одне з найпоширеніших жіночих онкологічних захворювань. За статистикою, воно виникає у кожної десятої жінки. Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак молочної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. Із 2005 року щорічно 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
70% пухлин молочної залози жінки виявляють самостійно. На рак молочної залози хворіють також і чоловіки, головна причина — низька санітарна грамотність та відсутність обов'язкових щорічних профоглядів.
Рак грудей виліковний у 95% жінок при виявленні на I стадії. Та понад 30 відсотків хворих звертаються вже зі злоякісними пухлинами молочної залози на третій чи четвертій стадії. Щороку УЗД-обстеження молочних залоз має проходити кожна жінка до 40 років. Після 40-річного віку потрібно проходити мамографічне обстеження молочних залоз.
У жовтні минулого року у Києві у Національному комплексі "Експоцентр Україна" відбувся благодійний забіг зі збору коштів на закупівлю препарату для лікування раку молочної залози.
30 червня цього року у столичному ботанічному саду збиралися ті, хто сам перехворів на онкологію або хоче підтримати своїх рідних, які нині долають недугу. Учасниці заходу слухали лекції, займались йогою, ділились своїми історіями. Захід приурочили до Дня людей з історією раку, який відзначають у червні.
За даними Національного реєстру України, в Україні проживає близько 1 мільйона онкопацієнтів.
Читати ще
Читати ще Можливість лікування більшого числа пацієнтів: для Київського онкоцентру придбали нові лінійні прискорювачі