Зелений туризм: найпопулярніші місця

Якщо вам набридло проводити кожну відпустку однаково, вирушаючи влітку до моря, урізноманітніть свій відпочинок зеленим туризмом в гірському карпатському краю. Це чудовий варіант активного дозвілля, що допомагає оздоровитися, розслабитися та отримати незабутні враження.

Зелений туризм — це перш за все відпочинок у селах, садибах, хуторах та готельних комплексах відповідного типу, розташованих на природі. Він не передбачає галасливих розваг, таких як дискотеки, концерти й щовечірні тури по барах, а дозволяє насолодитися тишею, свіжим повітрям та природними красотами. Детальніше про зелений туризм у Буковелі читайте на сайті готельного комплексу Підгір’я за посиланням https://hotel-podgore.com.ua/zelenyj-turyzm-v-bukoveli. 

Які заняття передбачає зелений туризм

Якщо вам до душі спокійний відпочинок, можна прогулюватися лісом, дихати свіжим повітрям, скуштувати смачні страви з місцевих натуральних продуктів. Активне дозвілля передбачає підкорення гір, походи до природних пам’яток, купання в гірських водоймах, рафтинг, кінні та велосипедні прогулянки, тури на квадроциклах тощо.

Якщо ви любите екскурсії, обов’язково відвідайте такі найпопулярніші місця у Карпатах:

  1. Високогірне озеро Синевир — легендарне місце в карпатському краї, оточене лісом, розташоване на території Національного парку. Тут на вас чекає незрівнянна краса кришталевої гірської води, а також зустріч із рідкісними видами рослин і тварин.
  2. Озеро Несамовите — водойма льодовикового походження, розташована високо в горах. Цікаво, що форма озера схожа на материк Антарктиду.
  3. Полонини — безлісі гірські долини, які часто використовуються для випасання худоби. Місцеві поселення пастухів зберегли неповторний гуцульський колорит: вас почастують трав’яним чаєм із цілющого природного джерела, завареним прямо на вогнищі, домашнім сиром та маслом. 
  4. Село Космач — унікальне місце в Карпатах, яке часто називають центром Гуцульщини. Давні гуцульські традиції збереглися тут максимально повно — у побуті, кухні, архітектурі, ремеслах тощо. Хоча це й найдавніше карпатське село, воно має розвинену туристичну інфраструктуру. Наприклад, ви можете відвідати Пожератульський заказник, розташований поблизу та відкритий для всіх туристів.
  5. Село Пістинь — розташоване в долині, оточене горами, недалеко від Шешор. До визначних пам’яток належить дерев'яна церква, одна з найстаріших українських церков, побудована на крутому схилі над гірською річкою, а також соляна криничка, гірський масив Каменистий, гора Клифа, криївки, музеї, канатка через річку Пістинька. 
  6. Ворохта — курортне містечко селищного типу на Прикарпатті. Звідси починається річка Прут, а також маршрут на гору Говерла. Можна відвідати аркові мости-віадуки, гірські озера Марічейка та Несамовите, Історико-краєзнавчий музей, старовинні церкви.

Зелений туризм

Зазвичай прихильники зеленого туризму складають свої маршрути заздалегідь. Проте, зупинившись в тій чи іншій садибі, не забудьте розпитати людей про тутешні природні та історичні пам’ятки. Місцеві можуть підказати вам багато цікавого та невідомого широкому загалу. Це може бути цілюще джерело, печери, старовинна церковка, колоритний ресторанчик чи навіть візит до місцевого чарівника-мольфара.

Джерело

Новости Украины