Зеленський зустрівся з Макроном у Молдові – обговорили підготовку українських льотчиків на західних літаках

Зеленський зустрівся з Макроном у Молдові – обговорили підготовку українських льотчиків на західних літаках

Президент Володимир Зеленський зустрівся з французьким колегою Еммануелем Макроном на полях другого саміту Європейської політичної спільноти у Молдові. Під час переговорів сторони підтвердили свої колишні домовленості. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

– Як було домовлено на 12-й зустрічі у форматі Рамштайн 25 травня 2023 року, ми підтвердили готовність розробити рамкові умови для початку підготовки українських пілотів бойових літаків, коли це буде доцільним для Повітряних сил Збройних Сил України, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ВП, під час зустрічі Зеленський та Макрон доручили міністрам оборони розробити офіційне рішення щодо механізму навчання українських пілотів на літаках.

— З урахуванням паралельних консультацій зі США та іншими заінтересованими країнами ми доручили нашим міністрам оборони спільно працювати з метою розробки офіційного рішення щодо конкретних обсягів та механізму підготовки пілотів та технічного персоналу на основі запиту української сторони, яке буде прийнято на наступній зустрічі у форматі Рамштайн усіма країнами. – учасниками ініціативи з підготовки пілотів винищувальної авіації, – наголосили у відомстві.

Востаннє Зеленський та Макрон зустрічалися у Парижі 15 травня у рамках європейського турне глави держави. Тоді лідери країн обговорили надання Францією військової допомоги Україні, зокрема першочергові потреби для зміцнення обороноздатності та захисту українського неба. Зеленський також висловив сподівання, що Франція підтримає спільне рішення країн щодо «коаліції винищувачів».

Джерело

Новости Украины