З’явилися нові курсові межі: скільки коштуватимуть долар і євро в Україні

В Україні протягом 6-12 березня не очікується суттєвих змін на валютному ринку. Ймовірно, курс долара залишиться на рівні 38-39,5 грн, а курс євро – 40-41 грн. Можливі лише незначні коливання 10-30 копійок для долара та 30-50 копійок для євро.

«Це, так би мовити, нові курсові межі«, – розповів у коментарі OBOZREVATEL директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко. Різниця між купівлею та продажем готівкової валюти наступного тижня буде мінімальною – 10-20 копійок на доларі та близько 30 копійок на євро.

За словами Марченка, наприкінці лютого та на початку березня в українських обмінниках фіксувалися курсові зміни. Проте коливання курсу готівкового долара у щоденному вимірі не перевищували 10-30 копійок на долар і 50 копійок за євро. Такі незначні зміни не свідчать про загострення над ринком валют. Швидше навпаки: це ілюстрація того, що ринок живий та активний«, – пояснив банкір.

До того ж в обмінних пунктах відбулося плавне скорочення різниці між курсом купівлі та продажу до 15-20 копійок за один долар та 30-50 копійок за євро. Це, за словами Марченка, також є аргументом на підтвердження стабільної ситуації на ринку.

«Варто зазначити, що з другої половини лютого Україна отримала досить потужні та важливі сигнали підтримки… Це позитивно впливає як на економіку, так і на суспільні настрої (на ринку не тільки відсутні, а й малоймовірні ажіотажні сплески)», – розповів банкір. Він перерахував такі сигнали, які позитивно вплинули на валютний ринок:

  • Мюнхенська конференція безпеки та 10-й «Рамштайн»;
  • візит президента США Джо Байдена до України та Польщі;
  • обережні очікування за результатами приїзду глави місії МВФ Кристаліни Георгієвої (тривають переговори про нову кредитну програму МВФ на $5 млрд);
  • рішення країн «Великої сімки» надати Україні до кінця 2023 року додаткову фінансову допомогу у розмірі $39 млрд;
  • обнадійливі новини про нові пакети міжнародної військово-технічної, гуманітарної допомоги.

Джерело

Новости Украины