За інформацією: Суспільне Суми.
Фото з Facebook «Шостка — Добро»
"Від кроку кожного з нас до перемоги – залежить перемога", – це слова Світлани Суптельної – керівниці волонтерського центру "Шостка – Добро". Чим займається волонтерський центр, кому надає допомогу та які акції планує, про це Світлана розповіла в ефірі Українського радіо Суми. Публікуємо її розповідь від першої особи.
Ми створили волонтерський центр в перший день війни, ми з вчителями. Я вчителька Шосткінського ліцею. Ми зрозуміли, що на потрібно годувати чимось нашу територіальну оборону, потрібен одноразовий посуд, теплі ковдри. Ми згуртувалися і почали відразу з перших годин війни працювати на перемогу.
З кожним днем нас ставало все більше, тисячі людей приходили (ми знаходимось у центі міста). Люди несли все, що могли у той час. І з того часу ми не зупинялися ні на одну добу.
Потім ми створили громадську організацію, яка має назву "Волонтерський центр "Шостка – Добро". До ГО офіційно входять 216 людей. Це – вчителі, лікарі, підприємці, студенти, безробітні, тобто всі, хто виявив бажання стати членом організації.
Фото з Facebook Світлани Субтельної
"Я навіть не можу сказати, чого ми ще не робили"
В нашому уставі записано, що головне завдання – це допомога ЗСУ. Серед інших завдань: допомога родинам загиблих воїнів (ми опікуємося кожною родиною), співпраця з українською церквою, робота з ВПО (наразі, за підтримки американських та німецьких благодійників, ми роздаємо внутрішньо-переміщеним особам та багатодітним родинам у старостинських округах гуманітарну допомогу), допомога пораненим, співпраця з благодійними фондами та волонтерськими центрами в Україні й за кордоном.
Воолонтерка шиє маскувальний костюм. Фото з Facebook «Шостка — Добро»
Я навіть не можу вам сказати, чого ми ще не робили: збираємо макулатуру, каштани, жолуді, шиємо для ЗСУ одяг, розгрузки, кармани для магазинів автоматів, для прикордонників шиємо маскувальний одяг, плетемо маскувальні сітки й виконуємо безліч потреб військових.
Ми вже придбали 20 тепловізорів, мавіки, стаціонарні зарядні станції, рації-мотороли, 7 автомобілів, 4 старлінки — це такі великі придбання. І, звичайно, на сьогодні хочеться допомагати ще більше, але, нажаль, не всі розуміють, що від кроку кожного з нас до перемоги – залежить перемога. Актив нашого центру – вчителі, ми розписуємо графік погодинно, щоб у центрі постійно хтось був і зміг надати допомогу тим, хто її потребує. До речі, у нас дуже багато молоді, це волонтери-школярі віком від 14 років.
Учні шостинської школи долучились до пошиття маскувальних сіток. Фото з Facebook «Шостка — Добро»
Нещодавно у нас завершилася акція "Жменька каштанів". Вона проходила у нас майже два місяці, у ній взяли участь не тільки мешканці Шосткинської громади, а й Свеської та Ямпільської.
Ми зібрали 10 тонн 300 кілограмів каштанів — це 103 тисячі гривень і зібрали жолуді на 7 тисяч гривень. За ці гроші ми хочемо придбати автівку, попросили наших литовських друзів, які також проводять аукціони, акції, щоб вони пошукали автомобіль і допомогли дозбирати на нього гроші.
На першому місці з тих, кому ми допомагаємо це 153 батальйон і Національна Гвардія – наші, ті, які сплачують податки в нашій громаді. Тому що цій територіальній обороні ми допомагали з першого дня війни, тут наші учні, батьки, родичі, шосткинці. А також бригади "Лють", "Рубіж", де багато шосткинців. А так, я не можу сьогодні назвати бригади, яким ми не допомагали.
"Ми постійно проводимо акції для збору коштів"
Ми проводимо акції, розігруємо лотереї, нам допомагають підприємці. Останню лотерею ми проводили у серпні до Дня Незалежності. У ній взяли участь 800 учасників, призів було 420, їх нам надали підприємці міста. Ми зібрали велику суму, бо кожна лотерея коштувала 100 гривень. На перше вересня ми провели акцію "1 вересня — без квітів»", ця лотерея була безпрограшна з невеличкими призами, прийшло багато дітей із батьками. Ми постійно проводимо акції для збору коштів.
Наразі ми готуємо акції до Дня Волонтера (7 грудня). А наші друзі з Португалії готують подарунки для дітей загиблих воїнів до Нового року. Ми вітаємо зі святом кожну дитину загиблого, ми самі пошили костюми, наші студенти-волонтери перевдягаються у Санта Клауса та інших казкових героїв і вітають. Ще будемо запрошувати дітей на свято до центру, де стоятиме святкова ялинка.
Читати ще
Читати ще На подвір’ї пошкодженої школи в Свесі на Сумщині висадили дерева
Ми намагаємося допомогти усім, по можливості. Це і люди з інвалідністю та їх діти. Ще ми плетемо сітки, сотні тисяч квадратних метрів сплели. Військові просять нас шити розгрузки, плитоноски. Ми спочатку навіть не знали, що це таке. Зараз ми шиємо антидронові плащі. Ще робимо зарядні станції, бо найдешевша коштує 28 тисяч гривень, а наші виходять 5-7 тисяч.
Ми завжди раді, а коли молодь до нас приходить, то ще більше радіємо, бо розуміємо, що у нас є майбутнє.
Читати ще
Читати ще “Побачили, почули, покуштували”. У Сумах зустрілися крафтові виробники з шести областей України