За інформацією: Суспільне Полтава.
Ілюстративне фото. фото: pixabay
Полтавська область третя в Україні з початку року за кількістю випадків укусів змій.
Про це повідомили на сайті центру громадського здоров’я МОЗ.
Від початку 2023-го в Україні зареєстрували 52 звернення про медичну допомогу через укуси змій. Це на 19 менше ніж минулого року.
"Серед постраждалих від укусів змій — 15 дітей до 17 років. Летальних випадків не зафіксовано", — повідомили на сайті центру громадського здоров’я МОЗ.
Найбільше звернень у Львівській та Житомирській областях – по 13 випадків. На Полтавщині зареєстрували 8 звернень від початку року.
Як уберегтися від укусу змії
Зустріти плазунів можна не тільки в лісі, а й на власному на подвір’ї, розповідав в ефіру Українського радіо "Полтава" кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Полтавського педуніверситету Віктор Закалюжний.
"Незважаючи на тепло, взуття має бути закритим, штани довгими. Їх обов’язково потрібно заправити у черевики. Якщо все ж гадюка ужалить, місця укусів, зазвичай, це верхні або нижні кінцівки, постраждалого потрібно перемістити у горизонтальне положення, при цьому підняти голову і ту кінцівку, яку тварина укусила. Давати пити багато прохолодної рідини. За першої ж можливості викликати медиків або самому доставити постраждалого до лікарні", – пояснив Віктор Закалюжний.
Які види змій існують на Полтавщині
В області живуть два види отруйних змій: гадюка звичайна (лісова) та гадюка степова. Найпоширеніші – перші, говорить Віктор Закалюжний.
"Токсичність отрути цих обох видів гадюк середня по силі дії. Діє індивідуально на організм людини, залежить від віку, статі людини і від загального стану здоров’я. Якщо надається швидко – впродовж кількох годин – допомога медична, ужаленого доставляють у медзаклад, то обходяться дві-три доби під наглядом лікаря в стаціонарі і легким переляком", − розповів Віктор Закалюжний.