За інформацією: Суспільне Вінниця.
Оборонець «Морпіх». Бригада «Червона калина»
"Морпіх" служить головним сержантом батальйону "Червоної Калини". За роки служби він побував у морській піхоті, Повітряних силах ЗСУ, працював із радіолокаційними станціями, був розвідником у танковій бригаді та кулеметником. А вже у 2021 році приєднався до Національної гвардії, де став сапером.
Його історію опублікували на сторінці бригади.
Після початку російського вторгнення у 2014 році "Морпіх" служив у Повітряних силах, освоїв складну радіолокаційну техніку. Пізніше став розвідником у танковій бригаді, а згодом перейшов до морської піхоти, де продовжив службу кулеметником. У складі різних підрозділів брав участь у боях під Попасною, Маріуполем і Донецьком.
«Морпіх». Бригада «Червона калина»
З початком повномасштабного вторгнення вінничанин зосередився на саперній роботі. Став головним сержантом саперної роти. Роботу сапера називає надзвичайно відповідальною, адже вимагає не лише фізичної витривалості, а й інженерних навичок і творчого підходу.
"Такого рівня замінування, як на Південному напрямку, я не бачив ніколи. Можу порівняти це з садком восени, коли повсюди лежать перезрілі яблука. Росіяни використовували, в тому числі й заборонені розтяжки та міни-пелюстки. Нашому підрозділу довелось дуже багато працювати. Найбільше я переживаю за своїх людей. Вони для мене — найголовніше. Як сержанту, мені набагато краще працювати з тими, в кому я впевнений. Я завжди намагаюсь передати свій досвід хлопцям, поділитись аспектами роботи сапера. Дуже задоволений роботою своїх людей", — зазначив військовий.
Бригада «Червона калина». Бригада «Червона калина»
Гвардієць зауважив, завжди мав упевненість у тому, що під час навіть найважчих завдань із ним нічого не станеться. Більше переживав за своїх людей. Під час одного завдання на Запорізькому напрямку отримав вибухову травму ноги. Лікування та відновлення тривало майже пів року. Повернувся Морпіх вже коли бригада "Червона Калина" вела бої на Покровському напрямку.
Наразі він головний сержант батальйону підтримки. Окрім задач по розмінуванню та мінуванню бійці-сапери також виготовляють вибухові пристрої для FPV-дронів, великих ударних дронів, роблять вибухівку для дистанційного мінування місцевості.
"Повагу серед бійців як сержант необхідно заслужити. Я хочу бути ближче до людей. Внаслідок того, що я знаходжусь серед особового складу і працюю з бійцями, то знаю їхні проблеми й маю вирішити їх. Необхідно відстоювати права своїх людей. Правильно організувати бойову роботу, вчасно вивести всіх після задач. Це мій обов’язок перед усіма", розповів "Морпіх".
«Морпіх». Бригада «Червона калина»
Оборонець в армії уже давно, але зізнається, що хоче залишатись сержантом. "Морпіх" вважає, що саме така робота найбільше сприятиме тому, щоб передати бійцями якомога більше досвіду. А ще навчити та організувати роботу особового складу так, щоб успішно виконувати бойові задачі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp