Знищені будинки. Що робитимуть із будівельним сміттям на Харківщині

Зараз створюють місця тимчасового зберігання відходів руйнації.

Бетон, цеглу та інші відходи можна використовувати для підсипки доріг або відновлення пошкоджених територій.

У громадах Харківської області визначать місця тимчасового зберігання відходів від руйнування інфраструктури через обстріли. Відходи сортуватимуть та повторно використовуватимуть. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Як розповів міністр, таке місце сьогодні є в Харкові. За допомогою дробильних установок у ньому переробляють відходи руйнації — бетон і цеглу. Частину відходів уже використовують для підсипки доріг та відновлення пошкоджених територій. Місця зберігання відходів, отриманих через війну, з’являться й в області.

«Я впевнений, що найближчим часом у Харківській області ми будемо розуміти місця у всіх громадах, які постраждали від війни, де будуть розміщуватися тимчасово такі відходи для їхнього відповідного сортування на місці та для їхнього повторного використання», — сказав Стрілець.

Розробку порядку поводження з відходами руйнації почали ще навесні. 27 вересня на засіданні Кабінету міністрів ухвалили відповідну постанову, якою запроваджено правила поводження з відходами руйнації та визначено критерії — як повинні виглядати майданчики для тимчасового розміщення відходів руйнації та що з такими відходами потрібно робити, аби вони якомога менше завдавали шкоди навколишньому середовищу. Точні обсяги відходів руйнації важко встановити, їхня кількість збільшуватиметься. Можливо, відходи руйнації з Харківської області використовуватимуть на інших територіях.

«Мені важко зараз сказати повністю, скільки в масштабах. Знаю, що у нас є близько 400 тисяч кубічних метрів таких відходів, із якими буде треба щось робити. Впевнений, що кількість їх буде збільшуватися, оскільки велика кількість будівель і споруд не підлягають сьогодні відновленню. Треба буде ще міськвиконкому провести певні роботи щодо розбирання цих будівель, і скільки таких відходів, що утворяться, важко спрогнозувати. Оскільки ця робота сьогодні ведеться вже системно, ми найближчим часом будемо розуміти плани та обсяги, можливо використовувати частину таких відходів на інших територіях, але про все це згодом», — пояснив Стрілець.

Як писав UA-NEWS.in.ua, збитки довкіллю Харківської області сягнули понад 83 мільярди гривень. Із них 82 мільярди гривень складають збитки за засмічення та забруднення ґрунтів, це — найбільша шкода. Також сюди входять 134 мільйони гривень — забруднення повітря внаслідок пожеж та понад 135 тисяч гривень — пошкодження зелених насаджень.

Джерело