За інформацією: Суспільне Вінниця.
Підполковник Сергій Побережець. Фото: Повітряне командування «Центр»
Десять повітряних цілей РФ, зокрема і крилатих ракет, за одну ніч збив підрозділ підполковника Сергія Побережця із Вінниччини. Після цього захисник отримав звання Героя України з врученням ордена "Золота зірка". Про це розповіли у Повітряному командуванні "Центр".
Сергій Побережець – командир одного з підрозділів зенітних ракетних військ Повітряного командування "Центр", який діє на стратегічному напрямку. На службі чоловік 27 роки. Упродовж доби 10 жовтня йому вдалося приземлити десять російських цілей.
"Це велика заслуга моїх хлопців, зенітної ракетної обслуги, яка спрацювала на "відмінно". Тому це також і їх нагорода. Дуже злагоджений і професійний колектив. Хоча, зізнаюся, ще на початку року дехто з хлопців планував залишити лави підрозділу зенітних ракетних військ чи навіть Збройних Сил. Думку змінила повномасштабна агресія і розуміння, що її спинити можемо лише ми самі", – говорить Сергій Побережець.
"Навчилися обирати оборонні позиції і визначати пріоритети"
За словами Побережця, разом із побратимами їм вдалося відновити кілька зенітних ракетних комплексів.
"Фактично, зібрали їх з того, що було. Навчилися правильно обирати оборонні позиції і визначати пріоритети. Один з яких – низькошвидкісні об’єкти на невеликих відстанях, які цілять у стратегічну чи військову інфраструктуру держави".
Найважчим днем у повномасштабній війні, за словами захисника, стало 24 лютого. "Мабуть, 24 лютого. Тоді на нашу військову частину відбувся наліт росіян. Я отримав наказ евакуювати особовий склад із казарм. Що і зробив невідкладно. І рівно за п'ять хвилин прилетіли ракети. Якби ми не спрацювали на випередження, були б чималі жертви. Але нам вдалося вберегти людей і переламати цей емоційно складний момент", – каже оборонець.
"Інженери роблять дива з металобрухту"
Він розповів, що наразі заважає українській ППО збивати більшість повітряних цілей РФ.
"Техніка, на якій ми працюємо – це розробка кінця 1970-х років. Я знайомий із сучасним озброєнням. Наприклад, комплексом IRIS-T. У порівнянні ми відстаємо років на 40. Там все просто до смішного. Навіть система пуску ракети вираховує вірогідність знищення повітряної цілі. Ми поки "виїжджаємо" на професіоналізмі обслуги. Техніка стара, ламається. Звісно, є у нас фахівці, які її оперативно ремонтують. Докладає зусилля і управління бригади, щоб якнайшвидше техніка ставала до строю. Але, в першу чергу, це заслуга моїх інженерів. Вони роблять дива з металобрухту".
Україні, каже підполковник, необхідні новітні технології, нові протиповітряні і протиракетні комплекси.
"Практика показує, що офіцери Повітряних Сил здатні опанувати комплекси на кшталт IRIS-T за пару місяців. Це техніка 2014 року, а наші хлопці вже успішно виконують на ній бойові завдання. Це як "Запорожець" і "Мерседес". Нічого і порівнювати", – розповідає Сергій Побережець.
Чоловік каже, що іранські дрони-камікадзе вплинули на хід війни лише на початку.
"Ми знайомилися з їх ТТХ ще до початку застосування в Україні. З відкритих джерел. Далі почали вивчати маршрути руху ворожих літунів, наші помилки. Сьогодні вже добре знаємо цю техніку. Маємо всі можливості, щоб захоплювати її і збивати".
Що відомо
- Сергій Побережець – підполковник, командир одного з підрозділів зенітних ракетних військ Повітряного командування "ЦЕНТР", який діє на стратегічному напрямі. За одну ніч спромігся збити 10 повітряних цілей ворога, зокрема і крилатих ракет. Йому 45 років, з яких 27 віддав службі в армії і посиленню протиповітряної оборони України. Родом із Вінниччини. Виховує трьох дітей.