Без масових гулянь та у сподіванні на тишу: з якими настроями херсонці готуються зустріти Новий рік

За інформацією: Суспільне Херсон.

Прикрашена ялинка вдома у жителя Херсона, 30 грудня 2022 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні люди зустрічатимуть Новий рік без масових гулянь та у сподіванні на тишу. З якими настроями місцеві та військові готуються до святкування дізнавались кореспонденти Суспільного.

Під російськими обстрілами та переважно без святкового настрою — така атмосфера нині у Херсоні. Христина Франич розповідає, її діти зараз в окупації на лівому березі, тому на свято жінка не налаштована. Говорить єдине справжнє свято буде — день перемоги України.

"Який Новий рік можна святкувати, якщо в мене вся моя родина на лівому березі, діти всі, який може бути Новий рік, яке може бути свято, серце розривається", — говорить херсонка Христина Франич.

Головне, щоб місто не нищили російські снаряди, тоді все налагодиться і можна буде про свята думати, говорить херсонка Віра Бірюкова.

"Свято не відчувається, але люди з надією, що у Новому році буде набагато легше, що наші таки виб’ють усіх з тої сторони, та в нас перестануть кожен день бомбить і все буде добре. І що повертаються люди назад, діти вернуться додому і все буде добре", — розповіла Віра Бірюкова.

Наближають перемогу і студенти ХДУ. Замість конспектів у руках тримають зброю і передають вітання з лінії фронту землякам, бажають здоров'я, щастя та мирного неба.

Через постійну небезпеку обстрілів цьогоріч у Херсоні відмовились від масових новорічних заходів. Щоправда, не забули про дітей. Для них підготували подарунки в рамках акції "ланцюжок добра".

"Починаючи з дня Святого Миколая посланці Святого Миколая завітали до дітей, які знаходяться під опікою, до багатодітних родин завітали та далі продовжуємо вітати усіх соціально незахищених діточок, які у нас є на обліку. І цей ланцюжок буде тривати аж до Водохреща поки кожна дитина, яка є на території нашої громади, не отримає святковий подарунок", — говорить начальниця Херсонської МВА Галина Лугова.

На бойових позиціях, у бліндажах та на блокпостах зустрічатимуть новий рік військовослужбовці ЗСУ, які захищають Херсон та область. Святковий стіл матимуть, але за армійською традицією безалкогольний, розповів пресофіцер комендатури сил оборони Херсона Дмитро Плетенчук. Наступний новий рік говорить планують зустрічати в українському Криму.

"Ми робимо все для того, щоб ця війна не залишилась нашим дітям. Тому ми робимо і зробимо все від нас залежне, щоб жити у мирній, незалежній та заможній Україні. Наступного року ми плануємо святкувати свою перемогу це головне, перемогу українського народу, української зброї, української волі", — говорить Дмитро Плетенчук.

Головне новорічне бажання і херсонців, і військових спільне — перемога України. Його і загадають під бій курантів.

Що відомо

  • У Херсоні через постійні обстріли міська влада вирішила відмовитись від встановлення головної ялинки і традиційних масових святкувань на вулицях міста. Деякі жителі міста встановили вдома ялинки та будуть святкувати, а хтось не планує проводити новорічні свята.
  • 29 грудня з артилерії, РСЗВ та мінометів російські окупанти 81 раз обстріляли територію Херсонщини, Херсон — 27 разів. Військові РФ поцілили у магазин, обʼєкти критичної інфраструктури, промислові підприємства, приватні та багатоквартирні будинки, поранена одна людина.

Новости Украины