Бригада харківської тероборони отримала бойовий прапор від Залужного

Бойовий прапор отримала 127-ма бригада.

Вручити бойовий прапор 127-й бригаді доручив президент.

Головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний вручив бойовий прапор 127-й окремій бригаді територіальної оборони міста Харкова. Про це повідомили в Telegram-каналі цієї бригади.

«Президент України встановив: вручити бойовий прапор 127-й окремій бригаді територіальної оборони як символ честі, доблесті та слави, як заклик до кожного військовослужбовця Збройних сил України віддано служити українському народові, мужньо, сміло та непохитно боронити українську державу», — зазначив на церемонії вручення прапора боєць.

Валерій Залужний передав прапор командиру 127-ї окремої бригади тероборони, полковнику Роману Грищенкові.

Військовослужбовці 127-ї бригади відіграли ключову роль в обороні Харкова, стратегічних об’єктів та об’єктів інфраструктури. Бригада звільнила та взяла під контроль дев’ять населених пунктів Харківської області під час весняного контрнаступу.

Вперше було знищено передовий зразок озброєння російських окупантів, танк Т-90М «Прорив» з гранатомета «Карл Густав» саме бійцями 127-ї бригади.

Державні та відомчі нагороди отримали 617 військовослужбовців 127-ї бригади, 58 із них — посмертно. Як зазначив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, освячені бойові прапори стануть для 127-ї бригади символами доблесті, військової гідності та сміливості.

«Це дійсно сама, мабуть, урочиста подія для військової частини. Це не лише вручення символу військової доблесті та слави. Це і вручення майбутньої історії кожної військової частини. Саме з цим прапором ви будете приймати на службу. Нагадаю. що прапори, які були освячені тільки що, вони дійсно будуть символом вашої доблесті, військової гідності та сміливості. І найголовніше — вірності вами військовій присязі. Оберігайте його, як рідну матір, як нашу Батьківщину. Ми маємо обов’язково перемогти. Слава України», — сказав Залужний.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Президент України Володимир Зеленський нагородив курсантів та співробітників Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» орденами «За мужність» ІІІІ ступеня.

Джерело