В окуповане місто Харківської області приїхав «бойовий батюшка» з Татарстану

Казанський піп перебуває в Ізюмі.

Віталій Бєляєв служив у російській міліції, потім вирішив бути священником. Він освячував військову техніку та навчав танкістів.

До Ізюму приїхав священник російської православної церкви, отець Віталій (Бєляєв) з Казані, який роками співпрацює з окупантами. Про це повідомляє Харківський антикорупційний центр.

За інформацією ХАЦ, Віталій Бєляєв раніше служив у батальйоні оперативного реагування «Рись» при управлінні внутрішніх справ Казані та батальйоні з охорони органів влади при Міністерстві внутрішніх справ республіки Татарстан, був лейтенантом міліції. Бєляєва називали учасником бойових дій у Чечні.

У 2012 році Бєляєв обіймав посаду заступника керівника відділу казанської єпархії зі співпраці зі Збройними силами. Перебуваючи на цій посаді, їздив до Чечні у відрядження. Три роки отець Віталій опікувався 26-м загоном спецпризначення внутрішніх військ МВС Росії.

У 2013 році пройшов так званий «курс молодого десантника» в Рязанському вищому військовому повітряно-десантному училищі. Там отця Віталія вчили стрибати з парашутом, проводили тактичну, вогневу, повітряно-десантну та стройову підготовку.

«Після цього Бєляєв у камуфляжі поверх ряси відмічає «день ВДВ», — зазначає ХАЦ. — У 2018 році цей «бойовий батюшка» відмітився поїздкою до Сирії. Вся церковна кар’єра Беляєва пов’язана з російськими військовими та символами роспропаганди. Тож не дивно, що цей елемент пропаганди окупанти задіяли й в Україні».

Бєляєв із 2014 року був викладачем у командному танковому училищі та ініціював встановлення православного хреста на танковому полігоні.

Харківський антикорупційний центр нагадав, що з російськими загарбниками співпрацюють представники Української православної церкви, яка є філіалом російської православної церкви в Україні. Митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей не засудив вторгнення Росії в Україну. Священники УПЦ беруть участь у заходах на окупованих територіях.

«Митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей відмовився виконувати рішення Собору УПЦ МП, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні. При цьому Єлисей заявив, що нещодавно зустрічався з патріархом. Дивлячись на те, що патріарх кирило не приїздів на територію України, то це означає поїздку Єлисея до москви», — зазначили у ХАЦі.

Фото: ХАЦФото: ХАЦФото: ХАЦФото: ХАЦ

Як писав UA-NEWS.in.ua, чиновник, вчителька, психолог та підприємець прислужують росіянам в окупованому місті Вовчанськ на Харківщині.

Джерело