Церковний дзвін, набат та гудок потяга: у Вінниці запровадили нові сигнали оповіщення. Відео

Церковний дзвін, набат та гудок потяга: у Вінниці запровадили нові сигнали оповіщення. Відео

У Вінниці запровадили кілька видів сигналів тривоги, які повідомлятимуть про різні види небезпеки. До сирени про повітряну тривогу додались ще три звуки, які лунатимуть із загальноміської системи екстреного оповіщення у випадку загрози. Вони будуть сповіщати про хімічну та радіаційну небезпеки, а також щодо евакуації з міста.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді, посилаючись на сюжет телеканалу «Віта».

Як розпізнати нові сигнали тривоги?

  • Сигнал хімічної небезпеки — це звук церковних дзвонів.
  • Сигнал радіаційної небезпеки — це дзвін набат.
  • Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потягу. Після такого сповіщення потрібно увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

Окрім того, якщо на початку повномасштабного вторгнення в громаді про повітряну небезпеку могли сповіщати кілька довгих сирен, то зараз, здебільшого, звучить лише одна.

«Ми зробили зараз один довгий сигнал, для того щоб зменшити навантаження на систему оповіщення», — пояснює у сюжеті директор департаменту цивільного захисту міськради Олег Парфілов.

Нагадаємо, у віддалених селах Вінниччині застосовують стародавню систему оповіщення — церковні дзвони замість сирени.

Також раніше ми публікували роз’яснення від речника Повітряних сил Збройних сил України про те, як працює сигнал повітряна тривога, чому не завжди її чують і чи всі російські ракети можуть збити військові.

Источник