Чи пройде весняний наступ ЗСУ через Мелітополь — з інтерв’ю чиновинка НАТО

Пройдет ли весеннее наступление ВСУ через Мелитополь - из интервью чиновника НАТО

Мелітополь очікує "критичне півріччя", адже зараз триває підготовка до контрнаступу ЗСУ, який прогнозується вже на весну-літо. Найближчі шість місяців стануть вирішальними у війні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву високопоставленого чиновника НАТО в інтерв'ю Bild. Зокрема, неназваний чиновник зазначив, що зброя, яку зараз постачає Захід для України, буде використана українськими військовими вже в травні для витіснення російської армії, що вторглася з півдня і сходу.

"Підготовка, матеріальне забезпечення, матеріально-технічне забезпечення і знання спецслужб — партнери України роблять усе можливе для проведення успішного контрнаступу. Ми готуємося до наступу навесні або влітку. Найближчі шість місяців стануть ключовим періодом у війні не тільки для України, а й для союзників", — заявив один із керівників військового Альянсу.

Чиновник також надав інформацію щодо можливих місць українського контрнаступу, але зазначив, що "має бути дуже обережним з міркувань безпеки". Відповідно, як пише видання, Росія "справедливо" припускає, що основні українські наступи можуть відбуватися в Луганській і Запорізькій областях.

"Мета наступу України на південному сході країни — це розірвати сухопутний міст до Криму", — стверджує чиновник НАТО.

Але співробітник НАТО також сказав, що Україна проводитиме подальші наступи, але він не може це коментувати.

"Це слід розуміти або як відволікання уваги російських збройних сил, або як реальну мету зусиль зі звільнення країни", — пояснив він.

Високопоставлений чиновник нагадав, що влітку минулого року вся увага була спрямована на Херсон, а потім Україна несподівано вдарила по Харківській області, звільнивши величезну територію від російських загарбників. На запитання, чи зможуть російські ВПС відбити чергову велику атаку з боку України, чиновник відповів, що "Москва не готова збільшити кількість своїх екіпажів або бойових літаків, дислокованих в Україні".

"Українська протиповітряна оборона сьогодні набагато сильніша, ніж вона була на початку війни. Це також дає впевненість Альянсу, що Україна зможе домогтися прориву і звільнити нові території в найближчі місяці", — заявив представник НАТО.

В Альянсі, за його словами, також не виключають, що Україна атакує Крим, окупований Росією з 2014 року.

"Київ має право повернути собі всю українську територію", — прямо сказав чиновник.

Нагадаємо, як нещодавно заявили в Міноборони, у відомстві не розголошують плани ЗСУ щодо проведення контрнаступу для деокупації територій від російських загарбників. При цьому захисники роблять усе для звільнення наших земель.

Джерело

Новости Украины