Держборг України перевищить 100% ВВП. Міністр фінансів вважає, що це поки що не проблема


Держборг України перевищить 100% ВВП. Міністр фінансів вважає, що це поки що не проблема

Сергій Марченко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що перевищення державним боргом України позначки 100% від ВВП не буде проблемою у найближчі два роки. Про це він сказав в інтерв’ю LB.ua.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Це вимушені борги. Це об’єктивна реальність, що виникла як наслідок війни», – сказав він.

Марченко нагадав, що Україна відтермінувала значну частину платежів за зовнішнім державним боргом, тому питання фінансування виплат постане тільки у 2024 році.

«Але, звичайно, проблема боргового навісу і можливості обслуговувати та погашати боргові зобов’язання після війни може виникнути. І треба буде думати, як їх перекредитувати. Хоча якщо в нас буде можливість повернутися на ринок капіталу, зовнішніх запозичень, це взагалі не проблема. Фокус та увага до України всього світу, післявоєнні можливості та перспективи дають нам певну надію, що ми зможемо, скажімо так, більш ефективно з цим розібратися», – сказав Марченко.

Можливості для обслуговування внутрішнього боргу в України є, додав міністр.

  • 10 серпня Міністерство фінансів оголосило, що строки погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі, які припадають на наступні два роки, також відтерміновуються на цей період. Завдяки цьому за два наступні роки Україна зможе зекономити майже $6 млрд.
  • На початок 2022 року державний та гарантований державою борг знаходився на рівні 51,1%.

Джерело