Дорожня корупція в ДніпроОДА: справу про розкрадання 392 млн грн скерували до суду

За інформацією: Суспільне Дніпро.

Ексочільник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. Дніпро ОДА

До суду скерували справу щодо колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченка та ще п’яти експосадовців, яких обвинувачують у розкраданні понад 392 млн гривень під час ремонту доріг.

Про це повідомили на сайті Національного антикорупційного бюро України.

За даними слідства, обвинувачені умисно оформлювали документи так, щоб пришвидшити отримання бюджетних коштів та уникнути необхідних процедур — розроблення проєктної документації, експертизи та технічного нагляду.

Поточний і капітальний ремонти доріг вони замінили на експлуатаційне обслуговування, яке у 2022 році було пріоритетним напрямом фінансування. У результаті витрати на роботи безпідставно збільшили до 1,5 млрд гривень.

«Витрати на роботи безпідставно збільшили до 1,5 млрд гривень. На цю суму уклали договори з компанією, яка пов’язана із головою Дніпропетровської ОДА. Та зі свого боку завищила вартість матеріалів на понад 392 млн гривень. Частину цих грошей вивели на рахунки інших компаній, підконтрольних високопосадовцю та його заступнику», — йдеться у повідомленні НАБУ.

У вересні 2024 року про підозру повідомили п’ятьом імовірним учасникам оборудки:

  • начальнику Дніпропетровської ОДА;
  • заступнику голови Дніпропетровської ОДА;
  • керівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
  • начальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
  • керівнику суб’єкта господарської діяльності.

Наразі їхні дії кваліфіковано за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України. Одному з них (колишньому керівнику департаменту ДніпроОДА) додатково повідомили про підозру у незаконному збагаченні (стаття 368-5 КК України).

У грудні 2025 року слідство у справі завершили. Наразі обвинувальний акт скерували до суду.

Що відомо про справу

2 листопада 2022 року проєкт «Схеми» опублікував розслідування «Супутниця на мільярд», в якому розповіли, що приватна фірма «Будінвест Інжиніринг», яка освоїла вже півтора мільярда гривень на ремонті доріг у Дніпропетровській області, напряму пов’язана з керівником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком, від якого залежить, кому і в яких обсягах виділяти бюджетні кошти області.

Половина компанії записана на Яну Хланту – професійну спортсменку, яка працює тренером з паверліфтингу в Дніпрі. Як з’ясували «Схеми», вона – близька особа для Резніченка, вони разом багато подорожували за кордон. Окрім того, Хланта пересувається на автомобілі Різниченка та отримувала зарплату в його фірмі.

Інша половина компанії, що освоює мільярди під час активної фази війни, через наближену особу пов’язана з бізнесменами-братами Дубінськими, яких США офіційно оголосили у розшук за підозрою у фінансових махінаціях.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження після журналістського розслідування щодо фітнестренерки з Дніпра Яни Хланти. Інформацію про відкриття провадження Суспільному Дніпро підтвердила прессекретарка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

Читати ще

Читати ще

Збитки під час купівлі житла для дитбудинку сімейного типу: на Дніпропетровщині судитимуть мера та посадовиць соцслужби

Avatar photo
Сергій Мельник/ журналіст

Журналіст та автор матеріалів ua-news.in.ua. Висвітлює суспільно-економічні процеси, регіональні ініціативи та рішення органів державної влади.

Працює з відкритими джерелами інформації та аналітичними звітами. Зосереджується на перевірці фактів, поясненні складних процесів простою мовою та формуванні зрозумілого контексту для читачів.

На ua-news.in.ua готує аналітичні матеріали, розширені новинні огляди та підсумкові зведення подій.

Новини України