Fitch і S&P погіршили рейтинг України до «обмеженого дефолту»


Fitch і S&P погіршили рейтинг України до "обмеженого дефолту"

Фото: depositphotos.com

Рейтингові агентства Fitch і S&P у п’ятницю погіршили кредитні рейтинги України у зв’язку з відтермінуванням платежів за державним боргом на два роки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

10 серпня Міністерство фінансів оголосило, що строки погашення всіх 13-ти серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі, які припадають на наступні два роки, також відстрочуються на цей період. Завдяки цьому за два наступні роки Україна зможе зекономити майже $6 млрд.

Проте з точки зору рейтингових агентств це означає дефолт.

У Fitch заявили, що розглядають завершення операції з управління державними борговими зобов’язаннями як обмін проблемного боргу і тому знижують рейтинг України до ‘RD’ (restricted default), а усіх випусків облігацій – до ‘D’. Раніше вони знаходилися на переддефолтному рівні ‘C’.

За шкалою S&P рейтинг України тепер знаходиться на рівні ‘SD’ (selective default), а євробондів – на рівні ‘D’.

Коли реструктуризація комерційного боргу у іноземній валюті набуде чинності, агентства зможуть вважати, що Україна вийшла з дефолту, а її рейтинг буде підвищено з ‘SD’.

  • 20 липня Кабмін доручив Мінфіну розпочати переговори з інвесторами щодо відстрочення платежів за зовнішнім боргом.
  • 9 серпня власники державних деривативів України, також відомих як ВВП-варранти, погодилися на реструктуризацію, а 10 серпня держава отримала згоду й держателів облігацій.
  • Україна вдруге змушена через війну з Росією домовлятися із кредиторами про зміну умов виплати боргу. У 2015 році рейтингові агентства так само погіршували рейтинг України до дефолтного, але після реструктуризації повертали його.

Джерело