Гетманцев проти радикальної податкової реформи: Знаєте, де податків майже немає? У Сомалі


Гетманцев проти радикальної податкової реформи: Знаєте, де податків майже немає? У Сомалі

Фото: пресслужба Слуги народу

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що, перш ніж знижувати податки, Україна має навести лад з верховенством права. Про це він сказав в інтерв’ю DOU.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Потрібні послідовні реформи, а податки можна скасувати за один день. Тож спочатку треба обговорювати не ставки податків, а створення нормальних судів, Бюро економічної безпеки, податкової та митниці», – сказав він.

Читайте також: У Верховній Раді визнали незадовільною роботу БЕБ. Буде перезавантаження

Гетманцев навів приклад сусідньої Польщі, де ставки основних податків вищі, ніж в Україні, але це не відлякує бізнес, тому що держава надає нормальний сервіс і не допускає рейдерства.

«Знаєте, де податків майже не існує? У Сомалі. Але чи хтось туди йде? <…> Рай на землі — це відсутність податків. Але ми змушені з ними миритись, адже це плата за цивілізацію» – сказав він.

Гетманцев додав, що вважає найбільш прийнятною для України податкову систему Європейського Союзу.

«Податок на прибуток, на додану вартість, місцеві податки — такі, як у ЄС. Якщо говорити про оподаткування доходів для фізосіб, моя ідея полягає в обʼєднанні ЄСВ, військового збору та податку на доходи фізичних осіб в один податок і зменшення ставки оподаткування до 25% загалом. Мінфін не підтримує мій підхід, адже від цього дещо втратить держбюджет», – розказав він.

Гетманцев також сказав, що можна проводити реформи в галузі, і не змінюючи ставок податків.

«Так, є незрозуміла для платників система блокування податкових накладних. Що треба робити? Скасувати ПДВ? Ні, не треба. Варто перевести це все в електронну форму, щоб мінімізувати участь людини і щоб підприємець міг одним кліком подати звітність, перед цим перевіривши її за базами та тестами, якими користується сама податкова», – пояснив він.

  • У грудні президент Володимир Зеленський сказав, що податкова система в Україні потребує змін.
  • Наприкінці лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що поки йде війна, революційних податкових змін не буде.

Джерело

Новости Украины