Горнятко під заставу: як львівські кав’ярні рятують планету, – ВІДЕО

У Львові впроваджують експеримент заставного горняти. 

Як повідомляє 032.ua, 19 квітня організація Zero Waste Lviv впровадила нову ініціативу – горнятка під заставу. У низці закладів мережі Kredens Cafe, що розташовані на вулицях Валовій, Галицькій, Пороховій та проспекті Свободи можна придбати незвичайну каву, її вам наллють у багаторазовий стаканчик. Таке горня ви можете взяти у закладі під заставу, заплативши 100 гривень. Після користування тару можна повернути назад у кафе та отримати свої гроші назад. 

Таку ініціативу запровадили, аби уникнути великого скупчення багаторазових стаканчиків для напоїв, більшість з яких не піддаються подальшій утилізації. Продаж напоїв у багаторазових горнях вже декілька років практикують за кордоном, тому організатори вважають, що у Львові такий експеримент також стане успішним. 

Обробляти горня будуть при температурі 95°C, що дозволить дотримуватися повної стерильності. Взяти напої у такій тарі можна за допомогою спеціального бота у телеграм, повернути – так само. 

Першим випробувати на собі сервіс заставного горняти вирішив перший заступник міського голови Андрій Москаленко. Він за допомогою боту забронював горня та на касі придбав каву. Розрахувався посадовець карткою. Детальніше дивіться у відео. 

Організатори сподіваються, що до цієї ініціативи також приєднаються і власники інших кав’ярень та закладів. 

Читайте також: Зі Львова до Єгипту: усе про відпочинок у країні, Єгипетську Атлантиду та єдине із “Семи чудес світу”

Источник