Костюк: Ми вперше поспілкувалися із представниками Ради гравців, до цього ніхто не цікавився, чим можна допомогти українцям

Костюк: Ми вперше поспілкувалися із представниками Ради гравців, до цього ніхто не цікавився, чим можна допомогти українцям

Марта Костюк. Фото — Getty Images

Українська тенісистка Марта Костюк розповіла, що довго представники керівних тенісних органів не цікавилися проблемами українських спортсменів.

“Я хочу зазначити, що спілкування з представниками Ради гравців відбулося вперше з початку війни. До цієї розмови нікого не цікавило чим можна і потрібно допомогти українцям, які страждають через війну”.

“Під час нашої зустрічі я була в Києві. На моїй Батьківщині триває війна, і допомагати в цей час надзвичайно важливо. Я їхала в автомобілі і уважно слухала все, що відбувалося на зустрічі і раптом увімкнулась повітряна тривога (на Київ летіли безпілотні апарати), коли дійшла моя черга говорити…”

“Я поставила просте питання – чи в рівних ми (українки) умовах щодо росіянок і білорусок? Ми навіть не можемо хоча б один день просто бути в безпеці вдома. Тренувальні бази розбомблені. Країну щодня бомбять. У нас немає транспортного сполучення з іншими країнами Щоранку починається з перевірки, чи не вбили когось із рідних чи знайомих. Ментально ми знаходимося в постійному стресі”.

“І в цих умовах ми маємо змагатися з представниками країн-агресорів, тому що WTA вирішив їх не усувати. Українці перебувають у таких умовах через діяльність росії та білорусі. Тобто ці країни своїми діями свідомо створили перевагу для своїх гравців, щодо нас”.

“На моє запитання ніхто не відповів … Я повторила його ще раз і ще раз і ще раз … Поки ми не почули відповідь від Слоан Стівенс. Вона сказала, що не зовсім розуміє, що саме я маю на увазі, говорячи про рівні умови, але Рада гравців готова допомагати українцям і вони хотіли б знати, що можна для нас зробити”.

Українські тенісистки Еліна Світоліна, Леся Цуренко та Марта Костюк провели онлайн-конференцію з представниками WTA та Ради гравців. За її підсумками спортсменки передали лист із питаннями щодо дій Асоціації під час війни в Україні.

Нагадаємо, на турнірі в Індіан-Веллсі за кілька хвилин до початку зустрічі проти білоруської тенісистки Аріни Соболенко українка Леся Цуренко відмовилася грати «з особистих причин».

Леся розповіла, що Стів Саймон заявив, що якщо гравці з росії та білорусі підтримують війну, то це лише їхня власна думка. Також функціонер висловив упевненість, що росіян допустять до Олімпіади за прикладом тенісних турнірів, незважаючи на війну, яку вони розв’язали.

Костюк також висловилася про рішення WTA винести попередження росіянці Анастасії Потапової, яка вийшла у футболці московського спартак на матч турніру в Індіан-Веллсі.

Джерело

Новости Украины