Латвія виконуватиме роль «адвоката» України при створенні трибуналу для РФ

Латвія виконуватиме роль "адвоката" України при створенні трибуналу для РФ

Фото: facebook.com/kondratiukolena

При створенні механізму щодо притягнення Росії до відповідальності за злочини в Україні Латвія виступить як «адвокат» нашої країни. Про це повідомила у своєму Фейсбуці заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

Як зазначила Кондратюк, це питання обговорювалося на зустрічі з міністром юстиції Латвії Інесою Лібіною-Егнерою. Також сторони обговорили питання щодо юридичного забезпечення конфіскації заморожених російських активів на відновлення України.

— Це одне із питань, пов’язаних зі створенням міжнародного спецтрибуналу щодо покарання Росії за злочин агресії проти України. Відповідні юридичні механізми конфіскації заморожених підсанкційних активів РФ мають бути створені лише на рівні Європейського Союзу. Міністерство юстиції запевнило, що Латвія виконуватиме роль адвоката України у цьому питанні, — заявила заступник голови спікера ВР.

За словами Кондратюка, щоб домогтися відповідного регулювання на рівні ЄС, країнам необхідно діяти спільно. Чиновниця вважає, що лише заморозки російських активів буде замало.

— Агресія Росії завдала збитків і руйнування української інфраструктури, наших міст і громад більш ніж на 750 млрд грн. Тому лише одного заморожування російських коштів та активів країнами ЄС – недостатньо. Ці кошти мають бути конфісковані і якнайшвидше піти на відновлення України, не чекаючи завершення війни, — наголосила вона.

На початку лютого США вперше дали добро на передачу Україні конфіскованих коштів російського олігарха. Йшлося про банківські рахунки Костянтина Малофєєва, якого звинуватили в ухиленні від санкцій. За рішенням генпрокурора США, вилучені кошти передадуть Держдепу на підтримку народу України.

Джерело

Новости Украины