Лялькар з Житомира вдруге переміг на V Всеукраїнському фестивалі вуличного мистецтва

Сергій Соловйов з Житомира, засновник Театру ляльок «Комплімент» вдруге поспіль переміг на V Всеукраїнському фестивалі вуличного мистецтва. Результати стали відомі на церемонії закриття фестивалю у Дніпрі. Загалом у конкурсі з відкриття 10 січня у Харкові і до завершення взяли участь 12 артистів, які змагалися за призи у двох номінаціях: статичні та динамічні жанри.

Сергій Соловйов брав участь у фестивалі вдруге — минулого року він теж переміг у номінації «динамічні жанри». Цього разу він показав максимальний результат — отримав найвищі оцінки з можливих від всіх суддів фестивалю впродовж трьох уік-ендів: це 90 балів з 90 можливих.

«Дуже приємно, що я зміг показати все найкраще, що маю та вмію, але я точно знаю, що є простір для розвитку. Коли є такі лялькарі як Філіп Жанті, Алекс Йоргенсен, завжди є, чому повчитися. Найбільше мені б хотілося побачити на фестивалях, на українських вулицях більше колег-лялькарів, більше акробатів та фокусників. Артисти динамічних жанрів рідко зараз працюють серед людей, віддають перевагу роботі в театрах та клубах. Але ніщо не перевершить прямий контакт очі-в-очі з глядачем»,— зізнається двократний переможець.

Перемогу на фестивалі Сергій Соловйов здобув не сам — йому допомагали песик Мультик, лемур та білка, а ще художник Сальдалі, який народився в житомирській майстерні напередодні фестивалю.

Враження від виступу артиста не забудуть не тільки глядачі, але й судді. Так, режисерка Театру імені Пушкіна Ольга Турутя-Прасолова вважає, що виступ житомирського лялькаря став справжнім вуличним шоу.

«Його не треба було шукати — я просто побачила натовп й пішла подивитися, що там відбувається. А там виступав артист. С публікою він працює дуже професіонально. Використання реквізиту дуже винахідливе. Не було жодної паузи, на кшталт “зачекайте, я зараз дістану одну штуку». Все звідкись з’являлося, кудись зникало, з легкістю, без зупинок. Навіть смартфон був вмонтований в руку. Всі глядачі, котрі зупинились, як я, подивитись, що тут відбувається, залишилися задоволені”, — визнає режисерка.

У динамічних жанрах, де переміг Сергій Соловйов, друге і третє місце посіли представниці харківської циркової школи Circusflex Анастасія Титова й Тетяна Сажина відповідно. Вони брали участь у фестивалі вперше.

В номінації «статичні жанри» дебютанти теж добре себе показали: перемогу з першої спроби здобув дует “У пошуках скарбів” (Віталій Демчук і Юлія Пахаян) — перші представники Кривого Рогу в історії фестивалю. Друге місце у номінації зайняв багатократний учасник фестивалю, переможець минулого конкурсу Дмитро Буйвал з Сум. А третє — дніпрянин Микола Федосов.

Шість найкращих учасників розділили між собою призовий фонд у 80 000 грн. Кожний або кожна з призерів у кожній з двох номінацій отримали винагороду: 5 тисяч за третє місце, 10 тисяч — за друге, і 25 тисяч — за перше. А володарка Призу глядацьких симпатій Анастасія Титова отримала сертифікат на покупки в магазинах ТРЦ «Дафі» на суму 1000 грн.

Організатор фестивалю, Всеукраїнська мережа «Дафі» цього року зробила деякі зміни, які стосувалися саме артистів — їм частково компенсували подорож, у перервах між виступами організовували лекції від суддів, майстер-класи від досвідчених учасників та екскурсії у театри. Директорка мережі з маркетингу Наталія Борисова, яка ініціювала створення фестивалю у 2015 році, вважає нововведення успішними.

“Ми хочемо зробити фестиваль більш сучасним, європейським, привабливим для артистів, щоб приїжджали нові учасники з нових місць, відкривали для себе Харків і Дніпро, і відкривали себе для глядачів. Наприклад дует криворіжців увірвався до нас “темними лошадками” й закохав у себе глядачів та суддів. Ми хочемо робити такі відкриття кожного року”— пояснює Наталія Борисова.

Житомир Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва лялькар Сергій Соловйов

Источник