Людям з вулиці не робитимуть безкоштовні тести на COVID-19

Підключили приватників

В Україні приватні лабораторії залучать до процесу тестування на виявлення коронавірусу. Відповідну постанову вчора, 9 жовтня, прийняв Кабмін, передається на сторінці «Міністерство охорони здоров’я України» в соцмережі Facebook. 

Як зазначається, МОЗ буде контрактувати приватні лабораторні центри для проведення тестувань. Тобто, цим лабораторіям МОЗ передаватиме готовий забір матеріалу, який брали на обстеження (мазок з порожнини рота людини), та передаватиме їх приватним лабораторіям.  

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, для людей з вулиці приватні лабораторії такі тести не робитимуть. Причина – МОЗ не зможе це проконтролювати. Оскільки, міністерство сплачуватиме приватним лабораторіям гроші за проведення цих тестів на коронавірус (бо державні лабораторії вже не справляються).  

«Ми будемо контрактувати їх і відвозити їм зразки (взяті мазки, — ред.), щоб вони проводили тестування», — підкреслив міністр Максим Степанов.   

Раніше, видання 05366 писало: «Дистанційка з листопада та карантин на вихідні: що говорять лікарі та нардепи». А також: «Про стан здоров’я хворих на COVID-19 родичам розповідатимуть секретарі ЛІЛ «Кременчуцька» та «Лише початок: за добу в Кременчуці 63 нових випадків коронавірусу».  

МОЗ

Источник