Львівські медики роз’яснили, що слід робити, коли людина лежить на вулиці

Фото: ФБ

Дзвінок на лінію 103 передбачає, що хтось потребує екстреної медичної допомоги.

Як інформує ЛОЦЕМД, часто приводом до виклику медиків в  оперативно-диспетчерського відділі Львівського обласного Центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф чують «людина лежить на вулиці».

Перехожі чи люди з вікон автомобіля бачать, що на зупинці або на газоні лежить людина, і не переконавшись, що їй потрібна медична допомога, набирає 103. Мовляв, виконав свій громадянський обов’язок – «врятував життя».

Та це швидше безвідповідальність, бо викликаючи медиків на вулицю, заявник зобов’язаний переконатися, чи людина при свідомості, чи потребує вона допомоги; і обов’язково треба дочекатися медиків. Але так не роблять.

«В середньому за день ми отримуємо близько 50 вуличних викликів. За місяць набігає півтори тисячі. Приблизно 980 викликів в ОДВ є безрезультатними», – говорить керівниця Оперативно-диспетчерського відділу Соломія Кухарук.

Тож якими мають бути дії, коли ви побачили людину, що лежить надворі:

Огляньте місце, переконайтеся у власній безпеці; в тому, що вам нічого не загрожує.

Якщо безпечно, підходимо до потерпілого і звертаємось до нього: «Ви мене чуєте? З вами все гаразд? Вам допомогти?»

Повторюємо ще раз, поплескуючи по плечу.

Якщо ви зрозуміли, що з ним все гаразд, спокійно йдіть у своїх справах.

Коли реакції немає, значить, людина без свідомості, а тому:

Кличемо перехожих на допомогу (буде не так страшно й безпечніше).

Викликаємо ЕМД, максимально точно описуємо скарги та стан, стать і орієнтовний вік людини, якій потрібна допомога.

Чекаємо прибуття «швидкої».

От і все.

«Не треба перебільшувати чи надавати неправдиву інформацію. Також важливо чітко та спокійно відповідати на всі запитання диспетчера.

Не викликайте медиків, якщо ви не впевнені чи ба, більше – навіть не підійшли до людини надворі. Коли приїжджає «швидка», «потерпілий», буває, шле бригаду куди подалі. Допомога йому не потрібна, він просто відпочиває – для нього це нормальний стан…

За підсумком, медики витратили даремно час та пальне на дорогу, а хтось, цілком ймовірно, не зміг вчасно отримати допомогу», – каже Соломія Кухарук та наголошує на важливості проходження тренінгу з першої домедичної допомоги.

Як повідомлялося, львівські медики врятували новонародженого, який важив менше 1 кілограма.

Джерело

Новости Украины