Львівські медики врятували життя п’ятирічної дівчинки (ФОТО)

У Львові медики лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання прооперували п’ятирічну дівчинку Юлю з плевральним ускладненням пневмонії. Зазвичай таке розвивається вже в людей похилого віку або хворих з імунодефіцитом. Про це повідомили 17 листопада у прес-службі лікарні.

Маленька Юля потрапила до дитячої лікарні з правосторонньою пневмонією.

 Захворювання було спричинене вірусною інфекцією сovid-19 та ускладнене плевритом, тобто станом, коли в навкололегеневій порожнині накопичується зайва рідина.

Через інфекцію, що почала розвиватися в цій рідині, у правій легені дівчинки утворився гнійник. Та через сovid імунна система дитини не змогла впоратися з бактерією.

«Традиційне лікування антибіотиками та застосування дренажу Юлі не допомагали – дівчинку лихоманило, в неї були ознаки дихальної недостатності. Потрібно було діяти негайно, адже в дитини могла розвинутися хронічна гнійна інфекція чи навіть сепсис. Тому їй провели оперативне втручання – декортикацію легені», – розповідають у лікарні.

Під час операції спеціалісти хірургічного відділення лікарні святого Миколая розправили легеню дівчинки та, зробивши два проколи, малоінвазивно усунули вогнище інфекції.

Оперативне втручання дозволило зменшити тривалість перебування дівчинки у лікарні – вже на шосту добу Юля продовжила лікування вдома.

Зараз дівчинка проходить реабілітацію та продовжує одужувати вдома.

Як повідомлялося раніше, мешканців Львова та області просять здати кров

Джерело