Лукашенко офіційно підтвердив участь Білорусі у війні проти України

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що РБ дійсно бере участь у «спецоперації» Росії проти України. Але, стверджує він, Мінськ лише намагається «не допустити поширення конфлікту» на свою територію, а також удару «з боку Польщі, Литви та Латвії».

Відео дня

Із такими тезами політик виступив 4 жовтня на нараді з питань військової безпеки, передає БелТА. Дії Росії війною він не назвав і почав виправдовуватись: мовляв, Білорусь своїх зобов’язань не порушувала.

«Що стосується нашої участі у «спеціальній військовій операції» в Україні, ми беремо участь там. Ми цього не приховуємо. Але ми нікого не вбиваємо. Ми нікуди не відправляємо своїх військових. Ми не порушуємо своїх зобов’язань«, – сказав Лукашенко.

За його словами, участь РБ зводиться до того, щоб, по-перше, «не допустити поширення цього конфлікту на територію Білорусі».

«По-друге, не допустити завдання удару по Білорусі під прикриттям «спеціальної військової операції» з боку Польщі, Литви й Латвії. Як я казав, у спину росіянам стріляти ніхто не буде з території Білорусі. Ось наша участь«, – сказав білоруський диктатор.

Крім того, він визнав, що медики в його країні лікують російських окупантів і годують їх. Але, стверджує Лукашенко, РБ також годує біженців, «жебраків, бідних людей, які по 400-500 осіб за добу прибувають до нас з України».

«Ну як їх не нагодувати, як їх не лікувати?! Ось така наша участь у цій військовій операції. Іншої немає і не буде«, – резюмував він.

Як писав OBOZREVATEL:

– На думку білоруського опозиціонера Анатолія Лебедька, президент Росії Володимир Путін хотів би прибрати Лукашенка, але боїться робити це відкрито. Йому вигідніше, щоб це виглядало як переворот усередині країни, влаштований силовиками та політиками.

– Лебедько вважає, що Лукашенко шукає шляхи, щоб уникнути безпосередньої участі своїх кадрових військових у війні Росії проти України.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новости Украины