Мікроблейдінг vs класичний татуаж брів — що краще

Здавалося б, особливої різниці між татуажем та мікроблейдингом немає. В обох випадках брови виглядають ідеально тривалий період, схожі і правила догляду в період реабілітації. Щоб знайти відмінності, необхідно зрозуміти суть, переваги кожної процедури.

Що таке перманентний макіяж брів

При класичному татуажі брів ручкою-маніпулою або вібруючою машинкою з одноразовими голками косметолог вводить пігмент під верхні шари шкіри. Вручну маніпуляції проводяться тільки на складних ділянках.

Так як при апаратному методі рельєф шкіри не враховується, штрихи можуть бути нерівними та розпливчастими. З цієї причини часто використовують розтушовку.

Доглянутого вигляду брів досягають декількома способами:

1. Волосковий татуаж

Європейський та східний методи відрізняються технікою промальовування волосків. У першому випадку пігментом, що вводиться на глибину 1 мм, створюють штрихи однакової довжини. Другий варіант складніший. Волоски відрізняються не тільки довжиною, а й напрямом, що створює більш реалістичну картину. Результат дотримується до року. Через місяць після відходження скоринок потрібна корекція для заповнення порожнин, що утворилися.

2. Пудрове напилення

Безболісна процедура займає 1 годину, ефект зберігається до трьох років. Вся поверхня брови точково заповнюється барвником, що доставляється порожнистими голками. За цієї методики акцент робиться не на чітких контурах, а на кольорі, об’ємі, заповненні просвітів. Пудрове напилення допомагає досягти натурального ефекту. Техніка передбачає щільне забивання пігменту.

3. Тіньова розтушовка

Мета модного перманента — добитися пишності, густоти брів, скоригувати недоліки. З тіньовою розтушовкою можна повністю змінити форму, зафарбувати прогалини, надати об’єм, змінити колір. Брови тонуються суцільною смугою. Після поверхневого введення скоринки не утворюються.

4. Шотування

Метод відрізняється від інших чітким контуром, насиченими відтінками. Майстер промальовує волоски частково, використовуючи пігмент на два тони темніше за натуральний. На решті площі барвник розтушовується. Шотування робить брови густішими, коригує асиметрію, підходить для світловолосих і темноволосих дівчат. Результат зберігається 2-3 роки.

Плюси та мінуси класичного татуажу

Переваги всіх технік класичного татуажу:

 • відсутність алергії, закупорки пір;

 • довгий результат (до 5 років);

 • стійкість барвників;

 • відносно невисока ціна;

 • правильна форма;

 • симетричні контури;

 • виразний колір.

Перманентний макіяж заощаджує час на нанесення декоративної косметики. Барвник не розпливається, результат передбачуваний.

Мінуси:

 • тривалий період відновлення;

 • болючість, незворотність процесу.

Після перманентного макіяжу можлива зміна кольору пігменту на ненатуральний або сильне збліднення. Потрібна корекція через місяць та через рік.

Особливості мікроблейдингу

Молода техніка татуажу встигла придбати багато шанувальниць через мінімальні больові відчуття, швидку реабілітацію, ефект натуральних брів.

Методика моделювання полягає у введенні пігменту в поверхневі розрізи, зроблені ручкою-маніпулою з мікролезом. В результаті створюється імітація волосків, що майже не відрізняються від натуральних. Як і в класичному татуажі, в мікроблейдингу застосовується тіньова розтушовка, шотування, європейська та східна волоскові техніки.

Мікроблейдинг, який виконується вручну, характеризується чіткістю контурів, моделюванням форми, природною товщиною штрихів, фарбуванням, візуальним об’ємом. Процедура триває 1-3 години. Результат тримається від шести місяців до півтора року.

Переваги та недоліки мікроблейдингу

Підвищений попит на процедуру пояснюється її перевагами:

 • відсутність вібрації машини завдає менше дискомфорту;

 • ручне нанесення барвника дозволяє промальовувати рівні лінії;

 • створюється ефект об’єму натуральних волосків;

 • тон йде плавно, без утворення неприродних відтінків;

 • при невдалому результаті пігмент знебарвлюють розчином;

 • поверхневі надрізи мінімізують болючі відчуття;

 • реабілітація триває не більше ніж 10 діб.

Головні недоліки мікроблейдингу – висока ціна, швидке сходження пігменту, відсутність тіньової підкладки. Через малу кількість фахівців великий ризик незадовільного результату.

Докладніше про специфіку мікроблейдингу, його плюси та недоліки.

Яку з процедур вибрати

При виборі техніки татуажу враховують болючість процедури, тривалість реабілітації, вартість, довговічність та ризики.

Класичним перманентом та мікроблейдингом виправляють нечіткий контур, заповнюють прогалини, моделюють форму, змінюють колір більш насичений.

Схожі і протипоказання до процедур. Майстер відмовить у перманентному татуажі при схильності до утворення рубців, вагітним жінкам і жінкам, що годують. Не можна вводити фарбу під шкіру при цукровому діабеті, алергії, астмі, туберкульозі, інфекціях дихальних шляхів.

Мікроблейдинг вважається більш щадною та безболісною процедурою, оскільки введення фарби поверхневе. Класичний татуаж не роблять без місцевих анестетиків, пігмент вводиться на глибину до 8 мм.

Перманентний макіяж не сходить до 5 років, але у разі невдалого результату його важко видалити. Знадобиться багатоетапна лазерна корекція. Виправити помилки майстра після мікроблейдингу, який тримається максимум 1,5 роки, набагато простіше.

За ефект об’ємних натуральних волосків доведеться заплатити щонайменше вдвічі більше.

Повне відновлення після класичної процедури триває місяць, після популярної – тиждень.

Незважаючи на переваги мікроблейдингу, є великі ризики утворення рубців, шрамів через людський фактор. Результат після перманентного макіяжу більш передбачуваний.

При складнощах з вибором техніки зважують всі за і проти. Якщо важжлива природність брів, то роблять мікроблейдинг. Щоб результат тримався довше, зупиняються на класичному татуажі. У жодному разі не варто користуватися послугами сумнівних майстрів вдома. Надійніше вибрати салон, який дорожить своєю репутацією.