Модульний будинок за ціною комуналки у Британії: родина з Іванівки отримала нове житло

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Родина Пилипенків з села Іванівка, що на Чернігівщині, чий будинок у перший день окупації зруйнували російські війська, отримала ключі від модульного будиночку. Його виготовили та встановили співробітники київського соціального стартапу Tera Monada. Гроші надала родина пенсіонерів з Британії. Про це розповіла керівниця стартапу Марія Шиян.

"Родина Бакстерів сказала, що вартість цього будинку – це вартість електроенергії за три місяці для родини у Британії".

Марія Шиян. ФОТО: Суспільне Чернігів

Модульний будинок для родини встановили за три дні. Будинок має дві кімнати, кухню та ванну кімнату. У ньому є все необхідне для життя: від побутової техніки та меблів, до посуду, каже жителька Алла Пилипенко.

Алла Пилипенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Будинок родини Пилипенків російські війська зруйнували 5 березня, у перший день окупації. Лілія Полях тоді була на 4 місяці вагітності та ховалася у підвалі. Доки одна частина житла палала, з іншого боку через вікно родина діставала з підвалу своїх собак.

"І ми дуже боялися вийти, бо був перехресний вогонь. Вони обстрілювали з трьох сторін. Тому коли вже почало щось сипатися і щось трусилося, ми вирішили, що вже час тікати. Тікали через вікно. Найважливіше ми забрали з собою: себе і собак", – каже Лілія.

Лілія Полях. ФОТО: Суспільне Чернігів

Родина продовжувала жити у підвалі зруйнованого будинку. Потім переїхали до сусідів, тоді жили у знайомих. Останнім часом Лілія з чоловіком та новонародженою донькою Мирославою жили у Чернігові.

Родина отримує ключі від модульного будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів

Керівниця організації Tera Monada Марія Шиян говорить, нині вони ведуть перемовини з міжнародними донорами, доводять важливість встановлення саме окремих будиночків, а не модульних містечок.

«Ми пояснюємо, наскільки це важливо для України, для родин, для економічного розвитку. Для розвитку громад. Бо, якщо ми не будемо підтримувати, говорити про швидке відновлення, ну теоретично навіть немає такої можливості».

За словами голови Іванівської територіальної громади Олени Швидкої, внаслідок збройної агресії Росії проти України в громаді пошкоджені понад півтори тисячі будівель, з них 226 зруйновані вщент. Тимчасового житла потребують 147 родин.

Детальніше дивіться у сюжеті: