На Харківщині працюють більше 300 медиків-переселенців

Приблизно 40% з них — медсестри. Більше працевлаштованих медиків з інших регіонів, ніж на Харківщині, лише у Дніпропетровській області. 

Через повномасштабну війну Росії проти України чимало медиків змушені залишати свій дім і роботу. Змінивши основне місце роботи, вони продовжують надавати медичну допомогу українцям. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоровʼя.  

«За даними медичної інформаційної системи, вже 3850 наших колег із різних територій України отримали цю можливість. Лікарі, середній медперсонал та інші фахівці з немедичною освітою можуть працевлаштуватись як за основним місцем праці, так і за сумісництвом», — розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині на одне робоче місце претендують 19 безробітних

У МОЗ пояснили, що залучення медиків з-поміж внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом МОЗ від 4 березня №414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України». Облік робочого часу медичного працівника здійснюють у закладі, до якого його направили. Потім ці дані направляють до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. 

Станом на 26 серпня, найбільше працевлаштованих медичних працівників, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстрували у Дніпропетровській області (548), Харківській області (363) та Полтавській області (347 осіб). 

«Лікарів найбільше прийняли медичні заклади Львівщини (287), Дніпропетровщини (197) та Полтавщини (135 осіб). Натомість медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я найбільше прибуло до медзакладів у Дніпропетровській (259), Полтавській (157) та Харківській областях (141 особа)», — поінформували у міністерстві. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині можна щепитися новою вакциною від COVID-19

Наразі там збирають та узагальнюють інформацію щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я регіонів через систему MedData. Щотижня відповідальні особи закладів охорони здоров’я подають до цієї системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, як-от:

  • зараховані на основне місце роботи;
  • зараховані за сумісництвом;
  • виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Окрім того, МОЗ створило Портал вакансій для медиків. Відтепер заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності можуть подавати туди вакансії, а у медиків є змога ознайомитися з усіма можливими пропозиціями працевлаштування. У міністерстві вважають, що це значно полегшить пошук роботи, адже зараз всі пропозиції будуть зібрані в одному місці. Наразі на порталі вже є 254 вакансії. 

Джерело