Нетипові ознаки інфаркту: не пропустіть зубний біль як маловідомий симптом хвороби

Нетипичные признаки инфаркта: не упустите зубную боль как малоизвестный симптом болезни

Прихований інфаркт розпізнати дуже складно, оскільки він не має класичних ознак серцево-судинних проблем. Інфаркт – така підступна річ, що може починатися з ознак, які аж ніяк не вказуватимуть на проблеми із серцем.

Серед нетипових ознак інфаркту:

  • Холодний піт. Іноді пітливість – єдиний симптом інфаркту міокарда, недарма цю форму називають ще німим інфарктом. Пацієнт не відчуває абсолютно ніякого дискомфорту, не кажучи вже про сильний біль в області серця. Найчастіше така форма інфаркту зустрічається у літніх людей та хворих на цукровий діабет. Піт не пов’язаний з фізичною перевтомою, завжди рясний, буквально стікає струмком, холодний і липкий.
  • Нудота, блювота і печія. У деяких випадках інфаркт маскується під харчове отруєння. Може бути приступ нудоти та блювання. Іноді сам біль в разі інфаркту схожий на печію.
  • Задуха, схожа на астматичну. Виникає різка задуха, дуже схожа на бронхіальну астму в стадії загострення.
  • Запаморочення і головний біль. У деяких ситуаціях ці два симптоми можуть бути єдиними ознаками гострого інфаркту міокарда.
  • Сильна втома. Не просто зниження працездатності, а безпричинна втома, що проявляється нездатністю робити звичайні побутові речі. Цей стан може супроводжуватися пітливістю, страхом смерті, незначною задухою, неінтенсивними болями та відчуттям тяжкості в грудній клітці.
  • Нетипова локалізація болю. Болю у грудях, в області серця немає, проте є інші нетипові приступи болю. Він може локалізуватися у лівій руці, лівому мізинці, в шиї (частіше з лівого боку, але може бути й справа), в нижній щелепі, в лівій лопатці, імітуючи напад остеохондрозу.

Маловідомий симптом інфаркту – зубний біль

Однією з нетипових ознак є й біль у щелепі. Такий біль може бути легким або коротким, викликати невеликий дискомфорт. Однак пацієнти неодноразово заявляли, що напередодні серцевого нападу у них було відчуття тиску або здавлення в щелепі. Такий біль іноді може бути схожий на зубний і бути навіть більш різким. Цей симптом частіше зустрічається у жінок, які відчувають в разі інфаркту і біль у грудях.

Навіть якщо періодичний біль в щелепі не супроводжується іншими симптомами, консультація лікаря все одно необхідна, через те, що такий біль може вказувати й на інші захворювання, такі, наприклад, як артрит.

https://tsn.ua/zdorovya/netipovi-oznaki-infarktu-ne-propustit-zubniy-bil-yak-malovidomiy-simptom-2097892.html

 

 

Джерело

Новости Украины