«Німці» витісняють «совок»: як змінився ринок уживаних авто в Україні

Експерти розповіли, які марки цікавлять українців та авто яких країн вони збираються купувати.

За дослідженням аналітиків компанії СкупАвто на початку 2023 року українці шукають вживані авто в Інтернеті понад 700 тис. разів на місяць. Це – 8,22% усього попиту на автівки.

Повномасштабне російське вторгнення в Україну зменшило попит на авто вдвічі порівняно з попередніми періодами. Проте вже у квітні 2022 року, тобто за місяць, кількість запитів стрімко зросла до рекордних 1,8 млн пошуків на місяць. Ймовірно це пов’язано з пошуком транспорту для ТрО та ЗСУ.

Такому попиту сприяло нульове розмитнення, яке було запроваджене з квітня по липень. Після того, як пільговий період закінчився, попит на вживані автівки поступово знизився.

В яких країнах шукають

Найчастіше українці шукають вживані авто з США. Але цей тренд поступово спадає. За чотири роки він знизився на 52% (у середньому з 90 тис. до 43 тис. пошуків на місяць).

Також за чотири роки знизився інтерес на авто з Польщі на 34% (зі 63 тис. до 41 тис. запитів на місяць). Винятком стало тимчасове зростання попиту на авто в Європі, що припало на квітень 2022 року. Найімовірніше це зростання було пов’язане з тим, що з Польщі можна найшвидше привезти авто через територіальну близькість та просту процедуру переоформлення. Ще більше зниження попиту в українців відбулося щодо авто з Литви – за чотири роки кількість запитів впала на 68% (зі 84 тис. до 27 тис. запитів на місяць).

Які бренди шукають

Лідером залишаються автомобілі ВАЗ, на другому місці – Renault, третій за популярністю – Mercedes-Benz, далі слідують Toyota та Ford. Зауважимо, що у ВАЗ за 4 роки попит знизився на 55% (з 20 тис. до 9 тис.). Це найбільше падіння попиту в абсолютному значенні. Але, найбільше за ці 4 роки втратив бренд Daewoo: – 63% (з 4,6 тис. до 1,7 тис. запитів на місяць). Навпаки найбільший ріст серед брендів вживаних авто показали Volvo (+288%), що піднявся з 40 місця за популярністю на 30.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що слід робити після покупки вживаного авто, щоб воно служило ще багато років.

Джерело

Новости Украины