Переходимо на літній час. Як це пережити без проблем

Нагадуємо! Цієї неділі, 28 березня, о 3:00 ночі Україна переходить на літній час. Потрібно перевести стрілки годинника на 1 годину вперед.

На відміну від «зимового переходу», переведення годинника на літній час дається людині важче. Стрілки годинника доведеться перевести вперед, і ми втрачаємо цілу годину звичного сну. Нижче – ключові поради, як легше пережити цей момент.

Лягайте спати раніше

Людині потрібно у середньому 7–10днів, щоб організм звик до нового режиму. Щойно відчули сонливість увечері – йдіть до ліжка. Не змушуйте себе сидіти до 22:00, бо «раніше лягали о цій годині».

Вранці відпочиньте

Коли прокидаєтесь, не варто одразу підриватися з ліжка. Лікарі радять після пробудження кілька хвилин полежати, щоб адаптуватися до нового часу пробудження.

Легкі фізичні вправи

Після пробудження зробіть мінімальний комплекс вправ. Хоча би, добре потягніться та зробіть нахили.

Більше сонця і прогулянки

Сонячне світло у розумних дозах позитивно впливає на функції головного мозку і вегетативної нервової системи, яка регулює роботу всього організму. А піші прогулянки не просто розвивають м’язи ніг, але і тримають в тонусі весь організм.

Ранковий контрастний душ

Він активізує роботу головного мозку, що позитивно впливає на адаптацію організму до переходу на літній час.

Готуйтеся на завтра

У перші дні після переведення годинника завчасно підготуйте на завтра все, що можете: одяг, сумку, сніданок, взуття, документи. Це зекономить ваш час та нерви, і знизить стрес від ранку за новим режимом.

тижневик "Семь дней"

Источник