Підписав контракт з пвк «вагнер» і приїхав на Донеччину вбивати українців – полоненому найманцю з Казахстану повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину Республіки Казахстан повідомлено про підозру в участі найманця у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях (ч. 4 ст. 447 КК України).

За даними слідства, у жовтні 2022 року уродженець Таєншинського району Петропавлівської області Республіки Казахстан, відбуваючи покарання в одній з колоній рф за зґвалтування, добровільно погодився на пропозицію представників так званої пвк «вагнер» щодо участі у військових діях проти України. Наступного місяця він прибув до тренувального табору «вагнерівців», який знаходиться в Ростовській області, де підписав контракт та почав вчитись вбивати українців. За криваву «роботу» завербованому найманцю обіцяли виплачувати щомісяця щонайменше 200 тис. руб. У подальшому підозрюваний воював проти підрозділів Збройних Сил України та мирного населення в районах м. Кремінна Луганської області та с. Яковлівки Бахмутського району Донеччини. 30 грудня 2022 року казахського найманця взято у полон українськими захисниками та наразі він перебуває під вартою. Документуванням злочинної діяльності «вагнерівця» займаються слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Джерело

Новости Украины