Поліцейські та вибухотехніки розповіли про мінну безпеку дітям деокупованого Святогірська

Правоохоронці навчили малечу діям в разі виявлення небезпечних предметів і показали види боєприпасів, що можуть зустрітись у будь-якому місці. Такі заняття дуже важливі насамперед на тих територіях, де нещодавно відбувалися бої з військами країни-агресора. 

Для забезпечення мінної безпеки поліцейські Донеччини проводять серію профілактичних заходів, спрямованих на інформування мешканців регіону, передусім – дітей.

Одне з таких занять відбулося в Святогірську, що рік тому був захоплений військами рф. Зараз тут проживає 227 дітей, переважна більшість з яких повернулась додому восени минулого року, після деокупації міста.

Вулиці та будинки мають сліди жорстоких боїв, після яких залишилося чимало небезпечних предметів. У місті та навколишніх лісах багато мін та вибухових пасток, що навмисно встановили окупанти. Нещодавно на протипіхотній міні підірвалась літня жінка, яка випасала кіз на березі річки.

З міркувань безпеки дітей та їхніх батьків зібрали в одному з бомбосховищ. Ювенальні інспектори обласного управління превентивної діяльності та Краматорського райуправління поліції розповіли про порядок дій під час виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів. Співробітник вибухотехнічної служби ГУНП продемонстрував види боєприпасів і пояснив, яку небезпеку становить кожен з них. Допомагали правоохоронцям представники благодійного фонду «Слов’янське серце».

Юні мешканці Святогірська жваво спілкувались з правоохоронцями. Виявилось, що деяким з них вже доводилось бачити «вживу» міни та гранати, а також чути від дорослих про знайдені «розтяжки».

На завершення заходу ювенальні поліцейські роздали дітям браслети для безпечного руху по дорозі у темний час, а також солодощі від волонтерської організації.

Джерело

Новости Украины