Пологи у кішок: особливості

Ваша кішечка от-от народить. Ця подія викликає приємні емоції й одночасно викликає у вас сумніви. Ви не впевнені, що зможете допомогти своїй улюблениці. Але не треба хвилюватися. Усе буде добре за умови, що ви скористаєтеся нашими порадами, розміщеними на сайті https://blog.optimeal.eu/pologi-u-kishki, та підготуєтесь як слід до цього відповідального моменту.

Перш за все пам’ятайте про те, що ваша врівноваженість і впевненість мають велике значення. Подія, до якої ви готуєтесь, відбудеться вдома? Чудово. Усі правила надто прості та зрозумілі. Тому зберігайте спокій і просто виконуйте їх, аби кішечка залишилася здоровою й не мала стресу.

Як підготувати приміщення, де відбудуться пологи

Оптимальний варіант – виділити затишну кімнату, щоб кішку не дратував зайвий шум. За кілька днів перед подією кішка може виявляти агресивність або лякатися будь-яких незвичних звуків. Поясніть своїм дітям, якщо вони у вас є, необхідність поводитися тихіше та не набридати майбутній мамі. Обране місце має бути теплим і сухим. Тому не завадить скористатися термометром і виміряти температуру в кімнаті. Вона не повинна бути нижчою за 22 C).

Варто підготувати спеціальну коробку, у якій кішка народжуватиме, а пізніше буде годувати кошенят й доглядати за ними. Підійде досить висока й широка коробка з картону. Її стінки будуть бар’єром для малят, які досліджуватимуть навколишнє середовище й можуть випасти з коробки. Щоб кішка почувалася зручно, треба встелити коробку м’якою підстилкою, під яку вкласти газетний папір. На дні повинен бути поліетилен, щоб коробка залишалася сухою. Час від часу все це треба заміняти на чисте й сухе.

Новонародженим кошенятам необхідно тепло. Вони ще дуже вразливі й легко можуть переохолодитися. Тому подбайте про те, щоб у коробці їм було комфортно. Підвищити температуру в коробці в порівнянні з рештою приміщення можна за допомогою інфрачервоної лампи. Слідкуйте за тим, щоб вона була встановлена на 30 C.

Як не пропустити момент початку пологів

Будьте уважні до поведінки своєї кішки. Перед початком пологів вона може раптово здивувати вас незвичайною поведінкою. Кішка може намагатися сховатися або, навпаки, набридливо нявчати, тертися об вас, бігати за вами або чіплятися до вас, ніби очікуючи допомоги. Перейми можуть бути не досить помітними, але кішка почне активно вилизуватися.

Якщо тваринка готова до початку пологів, вона почне вмощуватися в приготованому для неї місці. При цьому ви почуєте її гучне муркотіння. Виділення кольору крові – показник того, що залишилося недовго й протягом години відбудеться очікувана подія.

Не лякайтеся, якщо муркотіння вашої улюблениці стане дуже жалібним, просто підбадьорюйте її лагідними словами й легким погладжуванням. І от перші кошенята починають з’являтися. З ними виходить і плацента. Не дивуйтесь, якщо кішка з’їсть її. Таке буває досить часто. Це нормально. Інстинкт підказує кішці, що треба робити. І під час пологів більшість кішок перегризають пуповину. Після першого кошеняти з’явиться наступне за кілька хвилин, іноді треба чекати годину. Але якщо червоні виділення є, а пологи не тривають, це знак, що потрібна допомога лікаря.

Пологи – природний процес. Кішка без вашої допомоги може дати собі й малятам раду. Чим спокійніше будете ви, тим краще. Не повинно бути паніки та метушні. В іншому разі злякана кішка може затримати процес пологів на години чи дні.

Як зрозуміти, що з малятами все добре

Якщо кошеня не має патології, воно зразу після появи на світ починає активно рухатися в пошуках молока, повзе в правильному напрямку й швидко починає смоктати. Якщо кошеня слабеньке й не може смоктати, доведеться годувати його заздалегідь підготовленим молоком через піпетку або невеликий шприц, знявши з нього голку. Інстинкт підказує мамі-кішці облизати кошенят, таким своєрідним масажем животиків вона покращує процес травлення в малят. Якщо кішка цього не робить, масажуйте м’яко й ніжно животики кошенят вологою тканиною самостійно.

Зрідка після пологів у кішки буває тічка. Це змусить її кинути кошенят і шукати партнера, тому слідкуйте, щоб кішка не залишала малят, тримайте приміщення зачиненим.

У більшості випадків пологи вдома проходять без зайвих проблем. Але до них треба бути готовими та про всякий випадок мати номер телефона ветеринара, щоб своєчасно звернутися до нього в разі проблем.