Правила вирішення психологічної травми

Психологічна травма в психології розглядається як особистісна (суб’єктивна) реакція людини на важку та стресову подію. Травма змінює те, як люди функціонують, і наслідки психологічної травми можуть проявлятися як фізично, так і психічно. Як впоратися з травмою і яке лікування краще вжити? В цьому можуть допомогти кваліфіковані спеціалісти платформи pleso. Робота психолога онлайн полягає в тому, щоби допомагати людям, розв’язувати їх проблеми.

Психологічні травми — що це таке і які симптоми

Травматичні переживання вважаються надзвичайно стресовими подіями, які порушують наше відчуття безпеки та похитують наш світ. Переживши травму, люди почувають себе безпорадними та втраченими. Психологічна травма найчастіше виникає в ситуації, коли ми відчуваємо, що щось або хтось загрожує нашому життю. Чи була подія травматичною, визначають не об’єктивні факти, а наше суб’єктивне переживання цієї події. Чим більше наляканих і безпорадних ми відчуваємо через ситуацію, тим більш травматичною сприймаємо її.

Психологічна травма може бути спричинена одноразовими ситуаціями, наприклад:

  • нещасний випадок;
  • серйозна травма;
  • стихійне лихо.

Або це можуть бути обставини, які тривають роками:

  • життя в неблагополучному районі;
  • постійні конфлікти вдома;
  • тривала боротьба зі смертельною хворобою та багато іншого.

Деякі люди також вважають психотравмою припинення стосунків із партнером, раптову смерть близької людини або перебування в лікарні (особливо у дітей це може спричинити травму).

Як вилікувати психологічну травму?

Травма може тривати кілька місяців, і іноді людям потрібна професійна допомога, щоби впоратися з нею. Кожен має прийняти рішення про сеанси терапії, коли страждає від сильної тривоги або депресії, не може нормально функціонувати в суспільстві чи на роботі. Лікування травми передбачає терапію, яка фокусується на почуттях пацієнта, а не на його думках і спогадах про травматичну подію. Пацієнт зосереджується на тому, що відбувається в його тілі, і вивільняє негативні емоції, які застрягли в ньому (плачем, тремтінням).

Людина, яка пережила психологічну травму, потребує підтримки близьких, рідних і друзів. Тому час загоєння травми є важким не лише для людини, яка її пережила, а й для чоловіка, дружини чи дітей. У цей нелегкий час найголовніше — бути терплячим, розуміючим і готовим вислухати.

Новости Украины