Представники ООН приїдуть на місце масового поховання в Ізюмі

На стихійному кладовищі поховані убиті армією РФ сім'ї і військові.

Представники Організації об’єднаних націй відвідають місце масового поховання в місті Ізюм Харківської області.

Конкретне призначення моніторингової місії ООН з прав людини в Ізюмі поки невідоме. Про це повідомляє видання CNN із посиланням на джерело в ООН.

«Джерело в Організації об’єднаних націй повідомило CNN, що група Управління ООН з моніторингу прав людини вирушить до Ізюма та районів навколо нього якомога швидше», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 15 вересня в Ізюмі виявили масове поховання людей. Неподалік є братська могила українських військових. Близько 500 людей поховані у лісі поблизу міського кладовища. 16 вересня почалася ексгумація тіл. 

Як повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, місцеві мешканці надають свідчення про російські воєнні злочини. Зокрема, вони розповіли про загиблу від завданого росіянами авіаудару родину. Це — 34-річний чоловік, його 31-річна дружина, їхня 6-річна донька та батьки.

«Поруч зі мною, звертаю вашу увагу, це ціла сім’я… Це молода сім’я… Батько 1988 року народження, дружина – 1991, їх маленька донечка – 2016 року народження та їхні батьки. У нас є свідчення місцевих людей, про те що вони всі загинули внаслідок авіаудару, скоєного літаками військової армії Російської федерації. Подібних випадків, їх безліч, їх дуже багато», — зазначив Лубінець.

Крім цивільних, тут поховані військовослужбовці Збройних сил України. Під час ексгумації виявлено, що в них зав’язані руки. За інформацією Дмитра Лубінця, військових вбивали впритул, багатьох катували.

За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, серед тіл, які були ексгумовані сьогодні, 99% з ознаками насильницької смерті.

«Є декілька тіл із зав’язаними за спиною руками, а одна людина похована з мотузкою на шиї. Вочевидь цих людей катували і стратили. Також серед похованих є діти», — повідомив Синєгубов.

Людей ховали місцеві мешканці. Військові поховані у спільній могилі.

Джерело