Президент України підписав закон, що регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людини

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» № 1967-ІХ.

Завдяки ухваленому закону можливо:

  • через портал “Дія” дати прижиттєву згоду чи незгоду на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті;
  • удосконалити підбір пари донор-реципієнт Єдиною державною інформаційною системою трансплантації органів і тканин. Ця організація незалежно від людського впливу, відповідно до найкращого збігу за імунологічними показниками з урахуванням черговості, проводить підбір донор-реципієнт за визначеними критеріями.
  •  залучати представників релігійних організацій до популяризації питань трансплантації тощо.

Документ має вирішити питання оплати трансплантацій. Зокрема, законом встановлюється, що держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні. 

До того ж, закон продовжує до грудня 2023 року пілотний проєкт із трансплантації, в якому всі операції оплачуються МОЗ. Для пацієнта операції з трансплантації залишаються безоплатними. Цей проєкт стимулює розвиток системи трансплантації в Україні.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців одинадцятого і дванадцятого підпункту 7 пункту 4 розділу І, які набирають чинності з 1 грудня 2022 року.

За даними МОЗ, минулого року в Україні виконано понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році, та майже вчетверо більше, ніж у 2019-му. 

За матеріалами Офісу Президента України

Источник

Новости Украины